Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen objektívet ajánlanátok...

Milyen objektívet ajánlanátok egy kezdőnek kültéri portrék, illetve tájképek készítéséhez?

Figyelt kérdés
Márkától függetlenül egy 18-55 standard kitobi megfelelő lehet? Egyáltalán mik azok a szempontok, ami alapján döntenem kell? Mindenféleképpen kültéri képek készítése a cél, bent nem nagyon használnám a gépet. Tehát a relatíve nagy fény adott.

2015. szept. 21. 17:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%

"Tehát minél szűkebb blendét használok, annál több fény kell, és ezt azzal érem el, hogy egy fényerős (tehát pl. f1.4-es) objektívet rekeszelek le f22-re? "


Szűk rekesz kevesebb fényt enged be, ezért több fény kell juttatni a szenzorra, ilyen egyszerű.

Aki 20 évnyi fotózás után nincs tisztában az alapokkal, ott már nem csak inkompetencia van hanem mentális problémák adódnak.

2015. szept. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%

Jó ég, utolsó, szerintem ne égesd magad tovább.


Amit írsz, az igaz, csak éppen semmi köze ahhoz, hogy fényerős objektív kell a tájfotózáshoz.

Nem mindegy, mennyire fényerős egy objektív, ha 8-11-es rekeszt használsz?

Véleményed szerint ha egy f1.4-es obit csavarsz a gép elejére, és f11-en csinálsz egy képet, akkor több fényed lesz naplementekor, mintha ugyanezt egy f4-es obival teszed?

Mert ha igen, akkor nem a másik válaszolónál vannak a tudásbeli hiányosságok.



Kérdező: szerintem kezdj el gyakorolni a kitobival, aztán meglátod, miben nem elég. Ha már látod, tudni fogod, milyen obit vegyél.

Portréhoz jó egy fényerős 85 v. 100mm-es fixobi a mélységélesség miatt.

2015. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
96%
57%-os tökéletes példája vagy annak, amikor a borzasztó sekélyes szakértelem komoly öntudattal (már már küldetéstudattal) párosul :)
2015. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

"Amit írsz, az igaz, csak éppen semmi köze ahhoz, hogy fényerős objektív kell a tájfotózáshoz.

Nem mindegy, mennyire fényerős egy objektív, ha 8-11-es rekeszt használsz? "


Sehol nem említettem, hogy fényerős obi kell a tájképekhez, totális pénzkidobás fényerős obit venni tájképekhez, mert amúgy is szűk blendével fotózunk tájat.

2015. szept. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

12-es: 100mm APS-C-n már általában túl hosszú a legtöbb portréhoz, 50 és 85mm okés, azokkal kb 85 és 135-öt kap, ami elég klasszikus a napi feladatokhoz.


(nem mondom, én is előfordul, hogy 200mm körül lövök portrét, de azért kitobi mellé nem azt ajánlanám általános célokra)

2015. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%

"Sehol nem említettem, hogy fényerős obi kell a tájképekhez, totális pénzkidobás fényerős obit venni tájképekhez, mert amúgy is szűk blendével fotózunk tájat.

"


Te figyelj, itt vissza lehet olvasni az első hozzászólásaidat... Komolyan Neked valami bipoláris dolgod van?

2015. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

"Te figyelj, itt vissza lehet olvasni az első hozzászólásaidat... Komolyan Neked valami bipoláris dolgod van?"


Pont ez az hogy visszalehet olvasni a hozzászólásokat, neked ezek szerint mégsem sikerült? Mikor írtam hogy fényerős obi kell a tájképhez?

2015. szept. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
56%

Éppenséggel az első válaszban ezt írtad:


"Kell a fényerő azért is meg tájképet a végtelen fókusz miatt 8-11-es blendenyílás felett csinálunk csak."


Lehet, hogy nem ezt akartad mondani, de így sikerült...

2015. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
13%
A logikád szerint a fényerő=fényerős objektív. És még te beszélsz sekélyes szakértelemről. Gratulálok.
2015. szept. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Akkor mégis mit értesz fényerő alatt. Magyarázd már el légyszi a sok szakértelem nélkülinek.


100mm sok lenne portréhoz? Ez mindig attól függ, milyen portréról van szó, illetve hajlandó-e az ember távolabb menni az alanytól.

2015. szept. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!