Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen objektívet ajánlanátok...

Milyen objektívet ajánlanátok egy kezdőnek kültéri portrék, illetve tájképek készítéséhez?

Figyelt kérdés
Márkától függetlenül egy 18-55 standard kitobi megfelelő lehet? Egyáltalán mik azok a szempontok, ami alapján döntenem kell? Mindenféleképpen kültéri képek készítése a cél, bent nem nagyon használnám a gépet. Tehát a relatíve nagy fény adott.

2015. szept. 21. 17:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
20-as: a 100mm tökéletes portréhoz FF-en, azonban a kérdezőnek APS-C gépe van, ott pedig ugye az a 100mm már 160mm, ami ___általában___ sok (mint mondtam én is szoktam akár 200mm-el portrézni, ha olyan a helyzet, de azért nem ezt nevezném elsődlegesen portré objektívnek).
2015. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Fényerő [1] != fényerősség [cd] != fénysűrűség [cd/m^2] != fényáram [cd*sr=lm] != megvilágítás [lm/m^2]

Kapcsos zárójelben az egyes mennyiségek mértékegységei vannak. Lásd az Ábrahám-Wenzelné-Antal-Kovács-féle Műszaki optikát.


Fényereje objektíveknek van, mértéke a belépő apertúra és a fókusztávolság hányadosa, ami a legnagyobb apertúrarekesz. Mondtam, hogy lehet, hogy mást akartál írni, de ez sikerült.


Plusz jótanács: legalább azt nézd meg, kivel beszélsz.

2015. szept. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Jogos, az a zárójel szögletes. Ezt nem kell privátba írni.
2015. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Arra nem tért ki a kérdező, hogy szűk arcportrét akar-e készíteni, vagy egész alakosat. De ezen nem veszünk össze.

Valószínűleg úgyis két objektívre lesz szüksége, mert a két terület ritkán fedi egymást.


Én sokat fotózok 100-as obival, nekem nem szűk portréhoz, de persze helyzettől függ.

2015. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

"Fényereje objektíveknek van, mértéke a belépő apertúra és a fókusztávolság hányadosa, ami a legnagyobb apertúrarekesz. Mondtam, hogy lehet, hogy mást akartál írni, de ez sikerült. "


Fényerő egy fizikai fogalom, a fényerős objektív pedig objektívek egyik tulajdonsága/fajtája, remélem sikerül végre felfogni.

2015. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Fényerő egy fizikai fogalom"


Pontosan, ezért vehetnéd a fáradságot és tisztába kerülhetnél a jelentésével, mielőtt használod.


Utolsó kísérletként ismét jelzem, hogy a fényerősség nem azonos a fényerővel. Egy világításnak sokmindene van, fényereje pont nincs. Az az optilai rendszerek (pl fotóobjektívek) tulajdonsága. Ha nem ezzel kevered, akkor passzolok.


Keress rá az említett könyvre, biztos fent van valahol a neten, vagy kiveheted a Műegyetemi könyvtárból is.

2015. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Olvastam azt a könyvet mikor műegyetemista voltam, remek könyv.
2015. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!