Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy 1980-as években készült...

Egy 1980-as években készült negatívról szerettem volna papírképet készíttetni, de nem vállalták. Tényleg ilyen megoldhatatlan feladat lenne?

Figyelt kérdés
2015. dec. 11. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan helyre vitted, ahol megoldhatatlan. Negatív szkennerrel és nyomtatóval akár otthon is meg lehet csinálni.
2015. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez normál esetben rutinmunka egy ilyesmivel foglakozó társulatnál. Mivel indokolták? Nincs szkenner, nem tudnak olvasni, nincs áram, vagy a kutya megette a fotópapírt? De mondjuk, ha 30 éven át kis átmérőre fel volt tekerve és ki is száradt, akkor azt nagyon gyilkos kezelni :)
2015. dec. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az egyik helyen azt mondták,hogy Orwo márkájú a film, és ezt a sárgás árnyalatú filmet nem kezeli a gép.

Mondjuk két kép volt egyben, ezt nem szeretik a modern automata berendezések.A másik helyen meg 2000 Ft-ot akart kérni 4 képért.Láttam, hogy palira akart venni.Na azért sem rendeltem meg.

2015. dec. 12. 06:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Hülyeség én pont nemrég szkenneltem be egy régi negatívot.


Van egy kamerám ami 1cm ről tud makrót filmezni full hd ben elég szépen . Odatartottam egyik kezemmel a fehér monitor elé a filmet és lefényképeztem . A képet sima Acd see képnézegető programban átkonvertáltam negatívba + kértem rá egy auto adjust ot .Ingyen volt .


Ha valami spéci árnyalata van a negatívnak akkor azt meg a hue csúszkával tudod beállítani szintén minden alpári képszerkesztő program tudja ,nem kell itt photo shoppra gondolni és komoly szoftverekre .


Akár windows paintben is megcsinálom bár utoljára kisiskolás koromban játszottam azzal.

2015. dec. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha igazi ezüst alapú papírképet akarsz készítteteni, akkor egyáltalán nem átverés a 2000 forint, főleg ha manuálisan készítik. Ha ilyen módon szeretnéd a papírképet, akkor például a Lab4Art-ot ajánlanám ( [link]

Egyébként még a [link] is reális alternatíva (szintén ezüst alapú papír).

2015. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!