Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Apukám régi Zenit fényképezőjé...

Apukám régi Zenit fényképezőjéről az objektívet hogyan tudom feltenni az én Nikon d 5100-ra?

Figyelt kérdés

Apukám fiatalkorában imádott fotózni, volt is egy Zenit gépje.

Én is kaptam ajándékba egy Nikont, ám még csak tanulgatok a témában. A napokban botlottam bele a Helios objektívekbe és meglepődve láttam,hogy apukámén is ilyen obi van.

Ezt szeretném kipróbálni az én gépemen, hogyan lehetséges ez?

Illetve mit gondoltok, Helios 44M-4 es obi milyen?


2016. febr. 5. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
A Nikon a méretbeli eltérései miatt nem m42-barát.
2016. febr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Amennyiben a Helios obik M42 csatlakozással bírnak, akkor használhatod a Nikonon egy M42-APS-C átalakítóval, természetesen full manuál módban. Tehát fókusz,rekesz manuálisan állítható.

Szerintem vigyél be egyet az obik közül egy fotós boltba és kérdezd meg milyen adaptert ajánlanak hozzá. Manuális adapter nem lehet nagyon drága.

Az alábbi oldalon olvashatsz ezekről az obikról:


[link]

2016. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!