Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlot...

Milyen fényképezőgépet ajánlotok egy nagyon amatőr fotósnak?

Figyelt kérdés

Nem értek a gépekhez, de nagyon szeretnék egy profit venni. Már egy hete mást sem csinálok csak ezeket nézegetem de mint az előbb is írtam nem nagyon értek ezekhez.:D Teljesen mindegy, hogy használt-e vagy sem, csak ne legyen 100k felett. (Nikon Coolpix L340, Canon PowerShot SX530 HS, Canon EOS 350D ezeket nézegettem)

A segítségeket előre is köszönöm!:)



2016. márc. 11. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem értesz hozzá, akkor teljesen mindegy, mit veszel.
2016. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 JulesTS ***** válasza:

[link]


Vagy kicsit 100eFt fölött két obival:

[link]

2016. márc. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a "Ne legyen 100k felett", és a profi már alapból ellent mond egymásnak. Egy profi váz akár több millába is fájhat.

Adódik a kérdés a felsorolt gépek alapján, hogy akkor te most kompakt gépet akarsz, vagy DSLR-t?

Én anno egy Canon Powershot SX170 IS-sel kezdtem el tanulni a fotózást, aztán váltottam fentebb egy Canon EOS 700D-re. 100k környékén amúgy már kapható a Canon EOS 1200D, ami egy egész korrekt kis belépő masina. (Ahonnan én szoktam venni a cuccaimat, ott 99 900 Ft most objektívvel együtt a bemutató darab [220volt.hu])

2016. márc. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem kötekedésnek szánom, és még csak nem is trollkodni akarok. Visszatérő fogalom ezen az oldalon az amatőr és a profi fogalom. Csúcs. Ettől mindig "falnak megyek". Mert akkor hogy is van ez. Ha van 500ezer forintom és bevásárolok EOS 6D-ből akkor profi cuccom van, de mivel nem végeztem még egy tanfolyamot sem akkor csak amatőr vagyok. Viszont ezzel a technikával akár profi képet is készíthetek.De mikor leszek én is profi, nem csak a gép amit a kezemben tartok. De még nem vettem külső vakut, nincs othoni műtermem, studio lámpák, derítők ...stb. Szóval profi nem profi, amatőr, műkedvelő, hobby ...Nem ez a lényeg. Az igény a lényeg, és a pénztárca és a cél. Az igény, hogy én személy szerint milyen minőségű képeket szeretnék látni, készíteni. Megelégszem e a kommersz 1/2.3" as érzékelővel vagy nem adom lentebb Full framénál. Vagy elég az 1", 3/4, vagy csak az APS-C. Ezt mindenki magának döntse el. Már az 1"-olos szenzorral is jó minőséget kapunk, sőt. De sokakban működik a régi reflex, hogy a jó minőség az APS-C vel kezdődik. Persze mert régebben csak volt az 1/2.3" és az APS-C. Most valamilyen isteni sugallatra a gyártók elkezdték a nagyobb szenzoros gépeket a piacra dobni, mert már mindenki az "Ájfonját" használja fényképezőgépnek és senki nem akar fényképezőt venni. Így kénytelenek rádöbbenteni a sok parasztot, hogy minőség is van a világon.

Persze az a fránya pénztárca is fontos. De könyörgöm ne a pénztárcám döntse már el, hogy amatőrködöm életem végéig, és leviszem a saját igényemet a kommersz szintre.Vagy inkább veszek valami normális gépet akár használtan, ha nem ezt teszem akkor soha nem fogom igazán örömömet lelni ebben a tevékenységben ha örök amatőrségre kárhoztatom magam.És akkor máris visszakanyarodtunk az amatőr és profi mizériához. És végül a cél, hogy mit is akarok tulajdon kép. Mi ezzel a célom. Másik fogalom amitől "falnak megyek" ez a " belépő szintű gép". Én már ha ezt olvasom visítva kaparom a falat. Mibe lépsz bele te szerencsétlen..... Hagyjuk már ezt a hü..ly.eséget. Belépő szint, igen belépek a menyországba, vagy hova az ördögbe. Tudom a " professzionális képalkotás világába" Ó jajj. Igen mert majd készítem a cicás fotókat a gombolyagokkal , azok olyan cukik. Nem, tudom majd készítem a makrókat az imádkozó sáskákról, meg fotózom a Holdat. Ja, csak nem tudom, hogy kit fog érdekelni...Jó, félre a tréfát. A lényeg, hogy hobby, nem hobby ha érdekel a fotózás legyél igényes. Hagyd a kommersz gépeket a hétköznapi embereknek, mert az azoknak lett kitalálva, azoknak úgy is mindegy, hogy ájfonnal fotóz vagy kommersszel. De ezt is bírom ezt az ájfonozósdit. Vesz a paraszt egy telefont 100ezerért mert az videjóz is. Megszületik a gyereke, telefonnal készíti a sok képet és videót. Szegény kölökről egyetlen egy torzításmentes kép nem fog születni, mert az apuka nem éri fel ésszel, hogy embert nem fotózunk nagylátószögű optikával, ha lehet azt a vacakot optikának nevezni ami abban a rettenetes telóban van.....Ó irgalom attyja ne hagyj el!De folytatom, ha még bírjátok.

Ó az a drága DSLR. Akkor most hány objektívet is vegyek hozzá.Elég e a kit objektív, de akkor már inkább a nagyobb zommosat. Jó, de akkor kell még egy nagy fényerős 50mm-es. Hát kéne egy tele is. De jó volna egy igazi portré obi is. Egy jó nagylátó is kéne...Hány kiló is ez és hány rugó. De egy profinak legalább két gép lóg a nyakában.... De nézzük csak mi van ha ultra zommos gépet veszünk, jó, de az nem APS-C-és, csak 1"-os...és nem is tükrös...ÁÁÁÁ....De 200ezer felett van az ára. És jó képeket és jó videókat csinál...Jó éjszakát...:)

2016. márc. 13. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"Nem kötekedésnek szánom, és még csak nem is trollkodni akarok.", mégis azt csinálom, és leszólok mindenkit
2016. márc. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:)
2016. júl. 2. 22:01
 7/10 JulesTS ***** válasza:
Es mit vettel vegul?
2016. júl. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ha nagyon kezdő vagy, akkor semmiképp se vegyél tökörreflexes fényképezőt, mert az élettől is elmegy a kedved. Azt csak akkor, ha beletanultál, ha jónak találod a képeid és ha van témád, amit tudsz fotózni. Messze nem egy kategória a canon sx szériája, mint az EOS 350D, nem beszélve a coolpix-ről. Alapgéppel kezdj, ne dőlj be annak, hogy nagy gép jó fotó. Újságíró ismerősöm többször telefonnal tett be az újságba posztokat, mert tudta, hogy telefonos kép is lehet ugyanolyan jó, persze nem a natgeo magazinba, hanem sima újságba. De díjnyertes telefonos fotók is vannak...
2016. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Végül egy Canon EOS 1200D -t vettem:)
2016. júl. 14. 14:31
 10/10 JulesTS ***** válasza:

Szép fényeket hozzá! :)

Idővel majd lecserélheted az objektívet egy jobbra...

2016. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!