Első esküvői fotózás?

Figyelt kérdés

Leginkább tanacsot szeretnék kérni olyanoktól, akik már fotóztak esküvőt. Fotózni tanulok és egy ismerősöm kért meg, hogy fotózzak a bátyja esküvőjén júliusban. Mondtam neki, hogy gondolják át, mert még soha nem fotóztam esküvőt és ez olyan alakom, ami (jó esetben) egyszer van egy életben. Azt mondta, ez kis költségvetésű esküvő lesz és nem szeretnének hivatásos fotóst hívni, mert nincs rá keret, így elvállaltam.

Hogy végre a lényegre térjek, tanácsokat szeretnék kérni olyan emberektől, akik már fotóztak esküvőt.

Nekem egy Nikon D2x vázam van egy AF S NIKKOR 18-200mm 1 3 5-5 6 GII ED objektívvel. Vakum nincs, úgyhogy csak ebből tudok gazdálkodni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



#esküvő #menyasszony #fotózás #trashthedress #kreatívfotózás #vőlegény.
2016. ápr. 17. 16:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
66%
Ez így most olyan mintha azt mondanád, hogy játszottál már repülőgép-szimulátorral és most szeretnéd ha valaki olyan adna tanácsokat aki vezetett már repülőgépet, mert egy barátod megkért, hogy vidd el egy körre a frissen vásárolt Antononv AN-225-ösén. Dicséretes, hogy kérdezel mert szeretnéd a legjobbat nyújtani, de ez tipikusan nem az a műfaj, amit el lehet mondani egy-két mondatban, vagy egy ilyen kommentben. Ehhez megfelelő látásmód, felszerelés és azt használni képes szakmai tudás kell, plusz jó pár év rutin. A felszerelésed kevés és abból kiindulva, hogy itt kérsz tanácsokat és nem konkrét tanácsokra vagy kíváncsi illetve nincsenek konkrét kérdéseid, valószínűleg a tudás is hiányzik mögüle. Szerintem nem tartasz még ott, hogy esküvőt fényképezz. Ez felelősség. Ha mindegy, hogy ki fotóz az esküvőjükön akkor hagyd, hogy más rontsa el a képeiket.
2016. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
50%

A tapasztaltak azt szokták tanácsolni, hogy tanulni nem "megismételhetetlen" eseményen kell elkezdeni. Először vállalj csak jegyes fotózásokat, ott megszokod a beállításokat, megszokod, hogy mit, hogyan érdemes csinálni, hogyan kell instruálni a párt, és ha elszúrod,akkor meg lehet ismételni. Emellett fotózz esküvőkön, de ne mint 1. számú fotós, hanem valaki mellett, ugyanilyen okokból.


Az esküvőn viszont mindeni nagyon morcos lesz, ha béna képeid születnek, értem, hogy tanulod, meg géped is van, de ez így kevés tapasztalat nélkül (amúgy az objektíved teljesen alkalmatlan esküvő fotózásra, a templomok/házasságkötő termek ritkán jól megvilágított helyszínek)


Ha korrekt vagy, akkor nem vállalod el, vagy csak egy másik fotós mellett, hogy több kép legyen.

2016. ápr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
44%

Kevés lesz a 18-200. Gyenge képminőség, kis fényerő és még vakud sincs. A D2x sem egy sötétség bajnok, magas ISO-n a mai belépő APS-C vázak is leverik. Ha nem a szabad ég alatt, napos időben lesz az esemény, akkor maga a cucc is kevés lesz, és a tapasztalatodról még nem is beszéltünk.


Menj be a templomba vagy a házasságkötő terembe hasonló napszakban, mint amikor az esküvő lesz, és készíts pár próbaképet egy haverral. Ha már azzal szenvedsz, akkor felejtsd el az egészet.

2016. ápr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
41%
Kérj kölcsön vakut, vagy vásárolj egyet. A házasságkötő teremben, templomban és magán az esküvői " táncos, étkezős " helyen végig szükséged lesz a vakura.
2016. ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon rossz tanács a kérj kölcsön/vegyél egy vakut.


A vakut ugyanis szintén meg kell tanulni használni, a jó vaku használat messze több annál, hogy felcsattintom, és csinálok mindent ugyanúgy, ahogy eddig, kis túlzással a vakuval újra kell tanulni a fotózást.


De a vaku sem fogja megoldani a problémáját, hogy az objektíve egy igazi utazó zoom, alkalmas arra, hogy papa a gyerekeket fotózza a nyaraláson, de alkalmatlan rendezvény fotózásra.

2016. ápr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
61%

Szia!

Szerezz be egy fix 50 1,8 as obit és egy vakut amivel a plafonba (ha fehér) villantasz a belső terekben ez működni szokott.

https://www.youtube.com/watch?v=EieRkxjuKJI

2016. ápr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
46%
Ehhez egy vaku és egy objektív megvásárlása kevés lesz.
2016. ápr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
18%

Milyen "anyagot" szívtok egyébként? Kérnék belőle én is...:)

Még, hogy nem kell vaku....akkor mivel fogod bevilágítani a teret, Te észlény ???? Gyertyákkal, vagy zseblámpával ??? Idióta barom.....

2016. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
58%
#8: Esküvőfotós vagyok. A kreatívon és néha a lagzin vakuzom, de az esetek döntő többségében nincs vaku a gépemen. Igaz, hogy ehhez nem árt egy olyan váz ami nem ijed meg és kezd el zajtengert gyártani ISO 3200-on vagy felette, meg nem árt tudni helyesen exponálni meg kell hozzá még pár dolog, de azért jó ha tudod, hogy van élet a vakun túl is. Persze az is tény, hogy, ahogyan feljebb írták, a vakut is tudni kell használni. Nem elég ha felpattintod a gépre és kattogsz.
2016. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
6%
Senkit nem érdekel az arcoskodásod. Hogy hol és mivel kattogsz az senkit nem érdekel.
2016. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!