Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői fotózkodás szertartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői fotózkodás szertartás és vacsora között hogyan? Mennyi idő szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

Szeretném az albumfotókat a szertartás és a vacsora között elkészíttetni, de nem tudom, hogy mennyi idő szükséges hozzá, illetve, hogy addig a vendégekkel mi legyen? 16:30-ig tart a szertartás, 18:00-ra kell az étteremben lenni. Gratulációk, csoportfotó és az étterembe utazás idejét leszámítva kb 20 percünk maradna erre. 20 perc elegendő az albumfotók elkészítésére, ha előre megtervezzük a pózokat? Az alatt a 20 perc alatt a vendégekkel mi legyen? Gáz lesz, ha 20 percig beszélgetniük, várniuk kell ránk? Előtte való nap nem akarom, mert a ruhámat nem szeretném, ha meglátná a vőlegény. Esküvő másnapján már indulunk a nászútra. Nászút után már annyira nem az igazi esküvő után 2 héttel fotózkodni. Nagyon szeretném az esküvő napján "friss örömmel az arcunkon" elkészíttetni a fotókat.

Szóval:

- 20 perc elég fotózkodni?

- 20 percig elvannak a vendégek a házasságkötő terem előtt? (beszélgetnek, esetleg nézik, ahogy fotóznak minket)



#esküvő #eskövői fotózás
2015. ápr. 28. 09:18
1 2
 1/14 mtke ***** válasza:
75%
20 perc kevés. .Egyébként előtte csináljátok pár órával
2015. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Előtte az a baj, hogy nagyon érzékeny a szemem a napfényre és nyáron, ha süt a nap, még árnyékban is alig bírom nyitva tartani a szememet napszemüveg nélkül. Nyáron pont ez az 5-6 órai időszak az, amikor nyitva bírom tartani a szememet. Ha előtte fotózkodunk, akkor az albumban az összes képen hunyorítani fogok, vagy csukva lesz a szemem :)
2015. ápr. 28. 09:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

20 perc nagyon kevés.

1-2 óra szokott lenni.

És arra az időre magára hagyják a vendégeket. Ott lesznek a szülők, majd ők foglalkoznak velük. Addig lehet iszogatni, beszélgetni, szól már a zene.


De most már sokszor előtte, sőt előző nap, vagy másik nap csinálják meg a fotókat. Így az esküvő napján már nem kell azzal foglalkozni.

2015. ápr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A vendégek elvannak nélkületek kicsit, Mi ugy csináltuk,hogy szertartás után kb 1-másfél óra volt. Ugyhogy mi is tudtuk,mit hogyan szeretnénk, az nagyon nem jó ha kapkodni kell. Ha csak a szemed miat nem lehet előtte, akkor esetleg legyen ugy hogy előtte valami zárt helyen és akkor abban a 20percben a szabadban. De lehet az egészet zárt helyen, attól függ mik az elképzeléseitek.
2015. ápr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Ügyet Lenke ***** válasza:
51%
A 20 PERC SEMMIKÉPP SEM ELÉG SEMMIRE
2015. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Én általában minimum két órát szoktam javasolni erre és ha lehet igyekezzetek a napnyugta előtti két órát használni, mert korábban a Nap magasan jár, árnyékokat rajzol az arcotokra, izzadni és csillogni fogtok. Húsz perc édeskevés (ennyi idő alatt oda sem értek a fotózás helyszínére). Azt is vedd számításba, hogy amikor a szertartás előtt közvetlenül lát meg először, akkor majdnem, hogy teljesen lehetetlen elkészíteni az ún. "first look" képeket. Sem az idő sem a hely nem alkalmas rá, ráadásul az összes vendég Titeket néz, a pap/anyakönyvvezető pedig már mondaná a szövegét. Nincs idő és lehetőség meghatódni, könnyezni, semmire. Én általában azt szoktam javasolni a pároknak, hogy tartsuk külön napon (nálam nincs felára, mert az én munkámat könnyítik meg vele) a kreatív fotózást és rendezzük meg azt a pillanatot amikor először meglátják egymást. Nyugodt körülmények között, úgy, hogy csak én és az asszisztensem vagyunk ott. Ezerszer bensőségesebb és meghittebb mint ugyanez százötven ember előtt, amikor baromira izgultok. Előre pedig ne tervezzetek pózokat, válasszatok olyan fotóst aki kihozza belőletek a természetes éneteket és megmutatja azt, amilyenek valójában vagytok. ;)
2015. ápr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi a szertartás előtt csináljuk meg a fotókat, és a fotós is azt mondta, hogy valószínűleg legalább 2 óra lesz, úgyis, hogy helyben maradunk. Nekünk este fél 6-kor kezdődik a szertartás, de előtte lesz lánykikérés is a szülői háznál, az olyan fél 5-5 körül. Előtte szeretnénk azért egy fél órát, hogy kifújjuk magunkat, meg rendbe szedjük magunkat a fotózás után, így 4 órára már vissza szeretnénk érni a fotóodásból a szülőkhöz. Ezért a fotózás kb, 1 órakor lesz. Nyáron lesz, úgyhogy remélem nem éppen egy 40 fokos napot fogunk ki...

Én előtte való nap azért nem akartam, mert 2x megcsinálni a sminket, hajat, meg vigyázni a ruhára túl macerás, és már nem is lenne az igazi...

A szertartás és a vacsora között meg 1 óránk lenne, az meg semmire sem elég, és rohanni kéne el a szertartásról. Szerintem tegyétek kicsivel előrébb a fotózkodást inkább, mondjuk 2-3 körülre. A fotós biztos meg tudja oldani, hogy olyan pózokat, meg árnyékosabb helyen, hogy ne zavarja a szemedet a fény.

2015. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem leszek népszerű, de...Mi, ha a fotosunknak azt mondanánk, hogy 20 perc alatt zavarjuk le a fotozast, nem is vállalná...aztán meg ott sír a pár, hogy csak 30 kép lett, és egyik sem tetszik.

A másik, hogy én tuti nem hagynám ott a násznépet még 10 percre se a buli elején, mert teljesen rányomja a bélyeget a hangulatra. Ott az elején még sokan nem ismerik egymást, mindenki klikkekben beszélget, voltam ilyen esküvőn, 15 perc után mindenki unatkozott és ideges lett.


Mi úgy oldjuk meg, hogy az esküvő utan kiválasztunk egy napot, amit teljes egészében a fotózásra szánunk. Igaz ez csak úgy oldható meg, ha a tiéd a ruha, és nem kölcsönzött. Ha kölcsönzött, akkor marad a délelőtt a fotózásra, nekem papírom van róla, hogy a legerősebb fényérzékenységem van, de a délelőtti napsütés kibírható.

2015. ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak még eszembe jutott az, hogy válasszatok árnyékos helyet a fotózáshoz! Pl: egy vár vagy kastély.
2015. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Nos én is éreztem, hogy ez így nem lesz megvalósítható, ebben meg is erősítettetek. Na meg arra nem is gondoltam, hogy van ez a first look fotó, amit nem is tudunk megcsinálni, ha nem előtte van a fotózás. :)
2015. ápr. 28. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!