Milyen kezdő DSLR gépet ajánlanátok egy amatőrnek, hobbi fotózásra? Nikon D3100-ban gondolkozom.

Figyelt kérdés

Főként utazások során, családi képek, portrék készítésére használnám. Tehát nincs semmilyen speciális célom vele, csak nagyon jó minőségű, szép képeket szeretnék készíteni az említett alkalmakkor.

Nem értek a fényképezéshez, teljesen kezdő vagyok, viszont nagyon érdekel, már olvasgattam utána, illetve azt tervezem, hogy miután megvettem, mindenféle oktató videókat nézek, és megtanulom.

Ez lenne az első fényképezőgépem.

Szerintetek a Nikon D3100 megfelel erre a célra?

Szívesen fogadok minden tanácsot.


Köszi :)



2016. jún. 4. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:

D3100 megfelel erre a célra, bár a 18-55 kitobival se tájképekre, se portréra nem alkalmas.

Ott van még a Pentax K 50 az eső és porálló, az is jó kis gép.

Vagy a canon beugró xxD modelljei.

2016. jún. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag csak a pénztárcád szabja meg, mit vegyél. Nincs a piacon olyan dslr, ami nem lenne alkalmas hobbi-célra.


A kérdést inkább úgy kéne feltenned, hogy milyen objektívet vásárolj hozzá. Az ugyanis egyrészt jelentősen befolyásolja a képminőséget (bár hobbi szinten, családi fotózásra, nyaralásra bőven elég a kitobi minőségge is), másrészt a gyújtótávolság korlátozza a lehetőségeidet.

2016. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Vegyél hozzá egy 18-200 -as utazóobit. Talán ez az egyik leggazdaságosabb megoldás, nekem is ilyen van, ugyanezzel a vázzal. A legjobb benne az, hogy nagy tartományt fog át úgy, hogy nem kell cserélgetni az obit. Csak arra figyelj, hogy AF-S legyen :)
2016. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne felejtsük el, hogy semmi nincs ingyen: a nagy zoomátfogás ára a képminőség romlása. Csak a tisztánlátás végett.
2016. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!