Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canont vagy Nikont érdemes venni?

Canont vagy Nikont érdemes venni?

Figyelt kérdés

Tükörreflexes fényképezőgépet szeretnék venni de nem tudom hogy Canont vagy Nikont. Ahogy elnéztem a nikonok olcsóbbak és többségük 24.1-2 mpx között vannak ezzel szemben a Canon 18.1-2 mpx- esek és sokkal drágábbak.

Ha valakinek van esetleg valami tapasztalata vagy ajánlana egy tükör reflexeset azt irja le légyszi



2016. júl. 17. 08:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Kategorian belul (dslr, bridge, stb). a Canon es a Nikon kb. azonos tudasu es ezzel egyutt majd' azonos aru gepeket epit. A ket marka kozott altalaban az egyeni szimpatia dont. Nem mellesleg a megapixel-mania ertelmetlen, a telefonomon levo 8 mpx-es 'kamera' sokkal rosszabb kepeket csinal mint a 10+ eves Canon 350D, mert az objektiveket ossze sem lehet hasonlitani...
2016. júl. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen mindegy, hogy melyiket veszed meg. Az is mindegy, hogy 18 vagy 24 megapixel, mert egy 2 megapixeles monitoron nem fogsz különbséget látni, csak 8x-16x nagyításnál. Inkább az a kérdés, hogy mire akarod használni, milyen funkciókra lesz szükséged. Videózáshoz a Canon gépek jobbak, ha a fotózáson van a hangsúly, akkor Nikont, de akár Pentaxot is vehetsz.

Mennyit szánsz gépre?

2016. júl. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Mindkét gyártó kiváló gépeket készít, amelyek kategóriánként hasonló árban is vannak. A minőségbeli eltérések olyan aprók, hogy te azt sosem vennéd észre, és nem is lehet egyértelműen megmondani, hogy egyik gyártó jobb, mint a másik. Sokkal nagyobb probléma viszont, hogy megapixelben gondolkodsz, miközben ez az egyik legutolsó kérdés a sorban. Javaslom, hogy még egy darabig tanulgasd a fényképezés technikáját, vagy írd le/mondd el az igényeidet egy hozzáértőnek (nem eladónak), hogy a lehető legjobb döntést tudd hozni. Különben nagy eséllyel rossz döntést fogsz hozni, és csalódni fogsz.
2016. júl. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező, kifejtenéd, kérlek, hogy milyen felhasználási területen vanneked szükséged arra a plusz pár megapixelre, ami a 18 és a 24 között van?


Azt is megmutathatnád, hogy hol találod az azonos kategóriájú gépek közül a Canont sokkal drágábbnak.


A kérdésed alapján először még azt is meg akartam kérdezni, minek neked egyáltalán dslr, de tulajdonképpen ez mindegy, a te dolgod.

2016. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Canon Eos 5Ds bőven megteszi szerintem, vagy egy Sony Alpha 7R II, ezek sok megapixelesek. xd
2016. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Kedves kérdező ne vedd személyeskedésnek de ha szerinted a megapixel szám a legfontosabb jellemző akkor neked még nem való tükrös gép.
2016. júl. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges neked a DSLR. Ha a megapixeleknél vagy leragadva, akkor vegyél inkább egy Point and Shoot kompaktot 20000-ért, azok is 20 megapixel körül vannak.
2016. júl. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 acelsziv ***** válasza:
45%
egyetértek az előttem szólókkal. Kár beléd a DSLR. Egy kompakt is tökéletes lesz.
2016. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mist194 ***** válasza:

Egyetértve az előttem szólókkal, először kéne neked egy olcsóbb bridge, 16 Mp, 20-30-as zoom, és próbálgasd. Fotózz tájképeket, portrékat, életképeket, virágokat, bogarakat, sport eseményeket és ki fog alakulni, hogy miben vagy jó, mi érdekel igazán s ahhoz kell majd komolyabb gépet választani, ha kell.

Úgy tűnik, a dslr olyan státusszimbólum félévé vált. Jó képet nem a nagyon jó fényképezőgéppel lehet csinálni, hanem jó "szemmel", egyéni látásmóddal.

Javaslom pl a Nikon Coolpix L 340-et, itt van hozzá két link.

https://www.youtube.com/watch?v=Vu9yS2ZQT8g

[link]


Ha már dslr kell, akkor a Canon és a Nikon a két első a piacon, Canon nagyobb mennyiséget gyárt, bővebb az objektív választéka, Nikon szerintem egy kicsit kifinomultabb technikát kínál.

2016. júl. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget... Ez egy szimpla kérdés volt azt hittem normális választ kapok rá és nem ilyen „okosságokat"
2016. júl. 23. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!