Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy Nikon fényképezni jobb, Canon meg videózni?

Figyelt kérdés

2016. aug. 12. 19:35
1 2 3
 21/24 gergoap ***** válasza:
A márkaviták nem értelmetlenek, mert mindegyiknek megvan az előnye, hátránya! Aki választ, az azt választja, ami előnyösebb számára. Én Nikont vettem, mert nem érdekel a videózás és a JPEG képfeldolgozó rendszere jobb.
2016. aug. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

@#21

Igen.Így van.

Én Canon-os vagyok és jobb iso-teljesítményre szeretnék váltani.A belépő Nikon-oknak meglepően jó iso-teljestménye van.--Itt jegyezném meg,hogy papíron,tesztek alapján a Nikon-ok köröket vernek a Canon-ra belépő szinten.--Egy ilyen helyzetben elvileg a Canon-nak már rég le kellett volna húzni a rolót.És ez gyanús.Megfordult a fejemben,hogy lehet,hogy csak a tesztelők hát hogy is mondjam....befolyásolhatóak.Rágódtam egy ideig,hogy megkockáztatom a Nikon-ra váltást.Ekkor azonban olyan különbségekkel szembesültem,ami miatt a Nikon-t azonnal el is felejtettem.Nem jó az expó gomb körüli kialakítás.'Nincs hely' az ujjnak.Valamint a tárcsa a hüvejk ujjnál van és nem az expo gomb mellett.Nem felhasználóbarát.Fapados.Amatőr vagyok,hobbi fotós.Ezért nekem ez sokkal fontosabb,mint a 15%-kal jobb képminőség.

2016. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ezzel egyetértek. Pl engem abszolút nem érdekel, milyen jpeg-et csinál a gépem, mert kizárólag raw-ban fotózom.

De azt remélem, érted, hogy a kérdésem elméleti volt. Ha a Nikon annyival jobb fotót csinálna, egy profinak sem lenne Canonja. Pedig soknak van.

2016. aug. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A Nikon zárjaim előbb tönkre mentek mint kellett volna, még 20 000 alatt, de a szerviz szerint olcsóbb a cseréje mint a Cannonnál, a D 600-at meg ingyen cserélik még garancia után is.
2016. aug. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!