Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés
Lányomnak szeretném karácsonyra...régóta szeretne fotózni (elég kitartó) így arra gondoltam hogy nem egy futó ötlet ez nála. (16)De nem tudom hogy milyent kellene venni..ne legyen nagy--és azért legyen sikerélménye vele- hol tudnék ennek utánanézni - -ne legyen túl drága se. Ár/érték arányban legyen jó!!! Köszönöm előre is

2016. okt. 12. 11:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

kérdező: ha a lányod komolyan érdeklődik a fotózás iránt és nem csak úgy találomra akarja nyomkodni a gombot, akkor első körben lehet, hogy jobban jár egy fotótanfolyammal, vagy egy könyvvel a fotózás alapjairól (akár már mikulásra, hogy karácsonyig együtt dönthessetek a gépről ,-)))


a fényképezőgépet pedig szerintem inkább beszéljétek meg együtt (például, ha tanfolyamot kap, akkor az oktatókat is bevonva), hogy neki mik az elképzelései, prioritásai, mert akármennyire jó gépet is választasz ki neki, akármennyire jó tanácsokat adnak is itt. lehet, hogy ő teljesen másmilyen elképzelésekkel áll a dologhoz, lehet, hogy teljesen más tapasztalatai vannak és ezért egészen mást szeretne igazán. akkor meg azért nem lesz teljes értékű a boldogsága, még ha nagyon örül is az ajándéknak.

2016. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Szerintem ma egy 16 éves lány nem egy filmes gépre fog vágyni.Nehéz tudomásul venni, hogy az analóg korszaknak vége. Nekem három analóg gépem van, de már nem vennék filmet egyikbe sem. Pedig mind a három tükörreflexes.
2016. okt. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Ignis Subdialis ***** válasza:
Fotóművészeti szempontból nincs vége az analóg korszaknak, sőt egy érdekes szubkultúrája alakult ki. Ezért kérdés a fotózáshoz való hozzáállása. Félre kell itt tenni az ilyen ítélkezéseket, meg mindent, ami egy hivatás útjába állhat. Csak hát sajnos a kérdező nem szól, hogy tisztázza, vagy közelítse ezeket.
2016. okt. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Elnézést hogy eltűntem - olvastam folyamatosan a hozzászólásokat. de nem gondoltam hogy ennyire felkavarom a nézeteket. Akkor itt jönnek az én (laikus!)gondolataim:..amíg nem tudom hova vezet a dolog 100 e Ft tételt nem költenék egy gépre mégha szuper jó is az) csak lehet hogy ez a kettő szorosabban összefügg mint ahogy elsőre gondoltam. Tehát ha nem olyan a gép nem alakul ki az aminek ki kell..így vagyok a tanfolyammal is - előbb a tanfolyam aztán a gép? Én egy kis kompakt gépre gondoltam...bár ebben tényleg benne van az hogy millió kép amiből egy jó...és ahogy itt fenetbb írták instant élmény...de ahhoz hogy ott legyen nála a gép akkor amikor kell ahhoz szerintem (laikus) nem egy nagy gép kellene--első körben...hozzászólók anno hogy kezdték? milyen géppel - gondolom nem rögtön egy telitalálattal..
2016. okt. 14. 10:30
 15/25 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben ezt tudom ajánlani, ez alatt az ár alatt nem érdemes gépet venni, mert azt a minőséget egy telefon is tudja, az optikai zoom miatt meg nem érdemes venni kompakt gépet.

Kb. itt kezdődik ami már jó lehet:

[link]


Kihajtható kijelző, jó fogás, full hd videó, manuális beállítási lehetőség (A,S,M mód), valamint nagy zoom kis méretben.


Kompromisszum: kis szenzor - nagy zaj a képen

2016. okt. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi a keret, de én 13 éves vagyok és mivel saját pénzemből vennék és én se szeretnék nagyot ezért én is a kisebb gépekben gondolkoztam.

(amúgy a tanfolyam sem rossz ötlet, csak miután befejezte ott állna gép nélkül és amiket megtanulna nem tudná használni)

Szóval a gép. 100 ezer forintnál kezdődnek az igazán jó kompaktok is... Az a gond igazából, hogy a legtöbb apró gép ugye kompakt és azzal nem tudja használni a megszerzett tudását, mert hiába mondjál el, hogy hosszú záridővel milyen szép képeket tud majd csinálni X körülmények között ha ő majd nem tudja majd megcsinálni, stb. De azért nem reménytelen a helyzet.


[link]

Egész jó kis gép, jó árban bár a szenzor mérete kicsi és a fényereje sem túl jó, de azért nem rossz. Az optikai zoom-ja nagy, a záridőt tudja majd magának állítani. Méretre kicsi a kijelző felhajtható ez sokszor hasznos (mondjuk ha valamit lentről fotóz), bár keresője nincs, de ez csak a magasabb árszinteken van.


Én ezt tudom ennyiért ajánlani, de szerintem inkább használtan nézelődj és akkor sokkal jobbakat is ki tudsz fogni ugyanebben az árban.

Persze attól is függ a választás,hogy hogy szeret fotózni. Ha az emlékek megörökítése a cél, és elég az automata mód akkor jó egy mai telefon tökéletesen megfelel rá vagy esetleg egy ilyen gép:

[link]


Ha modnjuk az általam először említett gépet választod ahhoz vehetsz egy ilyen könyvet is: [link]

Vagy befizetheted egy olcsóbb tanfolyamra.

Esetleg megpróbálhatod a többi rokonnal összedobni a pénzt és akkor tudsz választani egy jobb gépet is.

13/L

2016. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, te 13 évesen még nem tudsz így fogalmazni... és szerintem téged még nem ez érdekel, és nem hiszem hogy rálátsz így a témára. SZóval nem 13 éves vagy. Mindegy csak megjegyzés...
2016. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Pedig de csak régóta érdekel. De kösz ezt bóknak veszem.:)
2016. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok most olvastam vissza a kommenteket bocsi 15-ös ha úgy véled, hogy másoltalak.
2016. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Én egy 8 éves kislány vagyok.

Én még Zenit ET-vel sajátítottam el az alapokat. Sokáig azt hittem, hogy szeretek fotózni, de a digitális technikának köszönhetően ma már közelebb áll hozzám a mozgókép, a videó. Ez a felismerés Párizsban ért, amikor 20ezerért kölcsönzött Sony kamerával a "modern negyedben" elfelejtettem fotókat készíteni. Viszont mindent levideóztam, még a Dottó vonatozást is. Aztán odahaza döbbentem rá, hogy a modern diadalívről egy képet sem csináltam.

Aztán jött a kompakt korszak, a zajos képek nem igazán ragadtak magukkal, de annál több HD videót készítettem.

Ma már sajátkészítésű kamerastabilizátorral indulok nyaralni. A stabilizátoros videózás új lendületet adott a hobbimnak, egészen más világ, igazi filmes élmény visszanézni a családi videókat, nincs remegő kép és bátran lehet változtatni a felvétel pozícióját, szuper.

Ja, szóval 16 évesen egy bridge gép jöhet kezdésnek, bár ha igazi művészlélek a kislány akkor lehet, hogy egy dslr a jobb választás.

Az ár-érték aránytól nem kell félni mert a pénzünkért pontosan azt az értéket kapjuk mint amennyit hajlandóak vagyunk rá áldozni erre a hobbira.

Magunknak kell eldönteni, hogy mi az ami fontos.

A jó képminőség? Akkor nagyobb szenzoros gépet válasszunk mint az 1/2.3". Mert az a legalja, de ezt építik bele az összes 100ezer alatti kommersz gépbe.

És nem árt még egy fényerős objektív, mondjuk minimum 2.8-ról induljon.

Ha ezek megvannak akkor már csak örülni kell ha egy legalább 3-szoros zoom objektívet is megtudunk fizetni ezeken felül.

2016. okt. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!