Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha lehetne mérni a fokhagymát...

Ha lehetne mérni a fokhagymát a Scoville-skálán, akkor hány pontot kapna? Szoktam enni csípős paprikákat, chili-szószokat, meg ilyeneket, de egyik se csípős nekem (úgy látszik itt MO-n nem tudják mi az, hogy csípős).

Figyelt kérdés
Viszont ma ettem fokhagymát nyersen és szerintem kifogtam egy csípős darabot, mert marta a számat és szó szerint folyt a könnyem tőle.
2015. márc. 20. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Valószínűleg elég bénán választod ki a "csípős" szószokat és paprikákat, mert ha egyáltalán nem csípősek neked, ott valami gond van. Nekem édesapám magában eszi a fokhagymát, főleg, amikor betegeskedik, de amúgy is.
2015. márc. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon tényleg nem nagyon kapni igazán csípős cuccokat. :S Itt, az emberek már egy erős pistától összecsinálják magukat, pedig nem is csíp. Külföldről szoktam hozatni rokonokkal. Elég csak átmenni a határon és már tudják, hogy mi az a csípős. :)

Viszont a fokhagyma másképp csípős, mint a paprika, ezért nem is mérik a Scovillen.

2015. márc. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, elég bénán :D Mindenre extra hot meg ilyenek vannak írva, aztán sehol semmi :D Kedvencem valami extra csípős ketchup volt, amiről fórumokon is azt írták, hogy nagyon csípős, aztán olyan csípős volt, hogy inni lehetett volna.

Ma sikerült szerezni egy jalapeno szószt (70% jalapeno), ez már kellemesen csípős, csak kevés van benne :)

2015. márc. 20. 20:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Erős Pista az olyan tényleg :D Magában is meg lehet enni, nem valami csípős.
2015. márc. 20. 20:51
 5/6 reszelo válasza:
100%
nem a reklám helye, én neten vettem meglepően kellemesen égető szószt. Ha rákeresel neten, találsz ilyen oldalt. Előre szólok, ha szeretnéd is fogyasztani, akkor ne vegyél 100.000 SCU-nál erősebbet. Vagy akkor tényleg csak 1-1 csepp egy 10 főnek szánt levesbe. De az annyira fog csípni, hogy nem eszi meg senki. Az erős pista 5.000 SCU körül van.
2015. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, én már ettem olyat is, amire azt mondták 90 000 SCU körül van és szinte meg sem éreztem, úgyhogy erre sem lehet adni. Komolyan már néha kezdem azt hinni velem van a baj. :D
2015. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!