Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik irányba érdemes továbbl...

Tsirche kérdése:

Melyik irányba érdemes továbblépni portrékhoz?

Figyelt kérdés

Jelenlegi objektívem amit használok az a 50 f1.8-as, nagyon szuper meg minden, de szeretnék kicsit többet. Portréhoz melyiket érdemes?

50 f1.4? (Bár ötvenesem már van, csak a fényerőben lenne több meg nem is mondanak túl jókat róla ahogy láttam)

85 f1.8? (Hosszabb fókusz miatt nyilván sokat kellene gyakorolni vele, csupa jókat hallani)

100 f2? (Még hosszabb, cropon talán már túl hosszú is, de erről is csupa jókat olvastam)

100 f2.8? (Még macróra is jó lehet, bár azt mondják portréra túl éles helyenként)

Cropos gépen lenne, hobbi szinten, árban közel azonosok, de csak 1 jöhet számításba, és nem tudok választani :(



2017. febr. 2. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Hú hú hú hú. Na várj, attól függ milyen. Baromi éles nyitott rekeszen is vagy még f/8-on sem? Mert nem mindegy. Nekem egy régi manuális Jupiter 11 135mm f/4 van a gépemen ami tök jól működik, és nem sok dolog tud elromolni benne a csak manuális fókusz miatt. De amúgy írd be Googleba hogy bokeh calculator és kiadja egy grafikonon hogy melyik nyújt mosottabb hátteret, ott beírhatod a crop faktort, nem csak kettő optikát tudsz össze hasonlítani hanem többet is, úgyhogy ezek közül azt hiszem az összeset engedi.
2017. febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valóban, egy panelház fürdőszobájában portrézni a 80/1,8-as már hosszú. Én amúgy a 100/2-t választanám, mert az másra is jó, kistelének, rossz fényviszonyok között, illetve ha képminőség kell.

És igen, a 100/2,8-as az kissé előnytelen azoknak, akinél bármi apró bőrhiba is van, azt szépen dokumentálja. :)

2017. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!
2017. febr. 4. 10:37
 4/4 anonim ***** válasza:

85mm f/1.8-at használok Canonból. Nagyon jó kis objektív, én imádom. Mindenhova jön velem ahova a gép is, nagyon szépen lehet vele portrékat, sportot fényképezni. Gyors a fókusz és az árához képest nagyon szép a végeredmény. Gyönyörű a rajzolata, kiválóan lehet vele az előteret és a hátteret is leválasztani. Bár néhol kis mértékű aberráció felfedezhető, de szerintem ez ebben az árkategóriában teljesen belefér. Csak ajánlani tudom az 50-es mellé.


Portréhoz 50mm f/1.4-et semmiképpen nem ajánlanám a torzítás miatt. Egyszerűen nem előnyös. Rendezvényekre annál inkább, hiszen rengeteg fényt enged be. Viszont egy esküvőt, szalagavatót is ugyan úgy végig lehet fotózni a 85mm f/1.8-al.


A 100 f/2.8 nagyon kihozza a bőrhibákat. Ezt csak akkor válaszd ha gyakorlott vagy a retusálásban és RAW-ban fotózz.


A 100 f/2.0-nak annyit írnék a javára, hogy tapintásra kellemesebbnek és szilárdabbnak tűnik, mint a 85-ös. Olyan érzetet kelt, hogy sokkal jobban össze van rakva. Személyes tapasztalatom sajnos nincs sok vele, csak pár percet tudtam használni egy kollégáét, viszont nem győzött meg annyira, hogy lecseréljem rá a 85-ösöm.

2017. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!