Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Használt fényképezőgépet...

Használt fényképezőgépet venni megéri, vagy kockázatos? Van tapasztalatok ilyen téren?

Figyelt kérdés

2017. szept. 4. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Használtat venni mindig kockázatos
2017. szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mennyi a sütnivalód. Mert ha annyi van, hogy felfogod, hogy azért olcsóbb az eszköz, mert már használták, és ebből kifolyólag a valószínűsége megnőtt annak, hogy a használatból eredő - még mindig nagyjából indokolatlan - tönkremenetel előáll, és akkor ezt le kell nyelni, akkor megoldás a használt vásárlása. Bár a kívánt szellemi képesség nem több, mint ami ahhoz kell, hogy esőben az ember ne maradjon a csurgásban, hanem az eresz alá álljon, azért mégis könnyen előáll az, hogy a vásárló becsapva érzi magát.

Én kb 8-10 éve használok jobbfajta gépet és objektívokat, melyeket használtan vettem (gépet már csak tartaléknak). Egyszer fáztam rá, egy Sigma objektívvel, sikerült a vásárlás idejére valahogy helyrehozni a blendekábel törést, de az meg olyan olcsó volt, hogy mindegy volt, azóta azt mondom, ha a nyóckerbe kéne mennem éjszaka egyedül fényképeznem, azt vinném. :)

2017. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És használt kocsit érdemes venni, vagy kockázatos?


A legtöbb eladó korrektül tájékoztat a gépéről, a gép állapotáról, esetleges sérüléséről, nem jellemző a szándékos félrevezetés.

2017. szept. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. szept. 4. 17:13
 5/6 anonim ***** válasza:
A szakmában elfogadott a használt dolgok megvétele. Ha tudod milyen hibák fordulhatnak elő, mire kell figyelni, akkor kvázi kockázatmentesen mentesen kaphatsz zsírúj állapotú gépet az eredeti ár töredékéért.
2017. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a vélemények és a tapasztalatok megoszlanak. sokan jártak már jól is használt géppel, meg pórul is. olvastam már itt olyan véleménst is, hogy aminek nincs baja, az miért adna el jó gépet olcsóbban? (például, mert lecserélné és neki már nem kell, másnak meg még jó lehet). aki idegenkedik a dologtól, félelmei vannak, az inkább ne vegyen használtat, mert csak igazolást fog keresni a kételyeire és akkor is megbánja, ha amúgy inkább örülhetne.


ahogy írták, ha képes vagy belátni a kockázatokat és számolni vele (meg az esetleges javítást bekalkulákni a nyereségbe), akkor érdemes foglalkozni vele. nyilván nem árt alaposan megnézni vásárlás előtt a terméket. de a legtöbb esetben a zsír újnak, megkíméltnek hirdetett cuccok tényleg azok.


nekem 10 év alatt használt fényképezőgéppel csak egyszer volt gondom, de az is a gyártó hibájából, nem az eladóéból. ha új gépet vettem volna 3x annyiért, akkor megúsztam volna egy 60 ezres zárcserét. így meg olcsóbban vettem annyival, hogy még ezzel a nem várt költséggel is megérte a használt gép.


a többi rajtad áll

2017. szept. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!