380 ezer körül milc vagy dslr? Melyik lenne a legmegfelelőbb nekem?

Figyelt kérdés

igazából a hordozhatóság nem nagyon számít,elcipelek én 'bármit', csak szép 'képe' legyen.:)

Egy olyan gépre lenne szükségem ami rosszabb fényviszonyok közt túlél kevés képzajjal, és lehetőleg bele fér ebbe az 'alacsony' budge-be.

Portrézni szeretnék vele főként, meg természet fotókat lőni rosszabb fényviszonok közt. E-mellett a kisebb nagyobb cinematic videókat összevágni amik különböző hosszúságú snittekből állnak.

Tudom hogy nincs mindenes gép, mindegyik más és másra van kiélezve, és minnél lejebb és lejebb megyünk költségvetésileg annál nehezebb egy olyan gépet találni ami megközelíti az igényeimet.


utóbbi pár napban

elkezdtem nézelődni, ismét a fotós "cuccok' között..


először a canon 80d-vel szemezgettem, és gondoltam hogy ehhez kéne majd venni egy fényerősebb fix obit, mondjuk egy 50-est kezdésként. És még ha egy picit át is csúszom azt a 400-as felső határt, akkor sem járok, jártam rosszul, de sajnos erről elég gyorsan letettem, mivel úgyérzem hogy eléggé a milc-ek felé megy el a jövő.

Már régebben is elég sokat szemezgettem a sony belépő,haladó gépeivel.Az a6300-al még tavaly télen találkoztam, és már akkor nagyon tetszett. mert szinte az összes fontosabb feature-t tudja amit én preferálok. Csak az volt nagyon unszimpatikus hogy semmiféle képstabilizátor nincs benne. Az a6500-at ami nekem szinte tökéletesen megfelelne, azt meg enyhén túlárazottnak érzném még akkor is ha nem kéne megkötni a kezeimet.

Lumix g80-at nézegettem még, ami nem tűnt egy rossz vételnek, viszont a sony hybrid autofocusáhouz képest szinte sehol sincs.

Gondolkoztam még a gh 4-es megvételében is, bár az eléggé egy videózásra 'kihúzott' gép, nem mellesleg már legalább 2,5 éves..


Ebben az árkategóriában milyen gépet lenne érdemes vennem?


Előre is köszi a válaszért!:)



2017. okt. 18. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:

tájképhez és portréhoz szerintem hobbi szinten nem kell túl sok extra

A Canon750D-ről nézegess teszteket!

És az árukeresőn sokféle kit variációban is szerepel. Szerintem a kitobi bőven megfelel tájképfotózásra.


Portréhoz meg nézz valami jobb fajtát.

2017. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gonosz leszek, de az a tipikus mai fogyasztói hozzáállás. 2.5 éves egy gép, és már elavult, rossz képet készít, meg nem trendi. Azért ezt az "elcipelek bármit" meggondolnám. Ha annyira komolyan gondolod, akkor dslr 40-50 deka, objektív megint 30-40 deka legalább, de mivel nem eggyel rohangálsz, kéne egy tele is, tegyél még hozzá 60 dekát, kéne egy vaku is, megint csak 30 deka legalább, ez eddig közel két kiló. Emelgetni is kéne, túrázni vele a természetfotóhoz. Ja és kéne egy stabil állvány is, ami legalább a gép és egy obi kétszerese súlyban.

És egyébként valami megélhetési célja van az egésznek? Vagy csak hobbi...? Hobbi célra feleslegesnek tartom a drága gépet, inkább objektívet kellene venni. És azt se mondtad, kezdő, haladó vagy-e.


És még egy "budget" kategória azért a legtöbb embernek nem a 400 ezres szett. Szóval erről ne beszéljünk.

2017. okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

munkához, studióban szoktam portrézni.

Ezért kell a gép.

szimplán hobbiból én sem vennék 400 ezerért egy kisebb szettet.


gh 4 most is egy nagyon jó gép, és nem az a fő gond vele hogy öregecske hanem hogy videózásra van 'kiélezve'. Én meg többnyire fényképeznék vele.

és hobbiból kezdenék el videózgatni, mert érdekel.

2017. okt. 19. 14:38
 4/4 anonim válasza:

Egy 3-400 ezeres gép azért nem "alacsony büdzsé"

Egy kép készítése legalább annyira múlik a gép mögött álló emberen, mint a gépen.


Nálam , amikor saját használatra vettem, a keret max.160ezer volt és akkor vaciláltam, hgoy dslr nagyon belépő szintű Nikon D3100/3200 vagy MILC


végül olympus ep-l5 gép lett és nem bántam meg. Videóban nagyon erős állítólag, de én nem arra vettem , 3 éve van meg, de még nem videóztam vele. :-/


Viszont, ha munkához kell, akkor inkább dslr, feltéve, ha nem csak automatában fogsz kattingatni. Nikon D5000-es kategória felett már egész jók, sokáig tudod használni.

2017. dec. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!