Fix vagy zoom objektív?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin ki melyiket szereti jobban? Miért? Melyiket használja? Melyiket szeretné használni? Ha kiválaszthatna költségek nélkül pár obit (a saját rendszeréhez) melyeket választaná?

Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre vagyok kíváncsi:)



2017. okt. 28. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, én csak Canonból tudok információt. 12 éve a fixek általában jobb képminőséget adtak, mint a (jó) zoomok. Ma már ez az előnyük olyan értelemben eltűnt, hogy az első vonalbeli zoomok, bár igen drágán, de adják ugyanazt a minőséget.

A fix előnye továbbra is a kisebb méret, könnyebb súly ugyanazon kép-szépség mellett. Fényerőben még mindig van, ami jobb, nekem kedvencem a 135/2, de az első lépcső az a 100/2 volt (inkább telés volnék). Hátrányuk viszont a... ...zoom hiánya. :) Ezzel van, aki meg tud élni, van, aki nem. 12 éve, mikor ráálltam a fixekre, mindig nevetve olvastam a sommás kijelentéseket fórumokon, hogy " sportfényképezés zoom nélkül nem lehetséges". Én meg sportot fényképeztem. :D Ha messze volt, fekvőt. Ha közelebb jött, állót, Ha még közelebb jött, részletet. De a zoom nyilván nagyobb szabadságot jelent. Illetve, ha valaki riporter, és muszáj neki produkálni, az megint más, mint a kedvtelésből fényképező, akinek van otthon harmincezer jó képe, annak totál mindegy, hogy aznap egy vagy kettő járul még hozzá. A kép amúgy is leértékelődött, ma a fotoművészet nagyjai is egy lájkot kapnak, oszt lapozunk tovább. :)

Költségek nélkül egy kétmilliós 200/2 és a négymilliós 200-400/4 + 1,4 kéne.

2017. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van mindkét típusból több darab is, és mindkettőnek megvan a helye, a szerepe.


Alapjában véve szeretem a fixeket, mert egységnyi pénzért sokkal jobb minőséget, fényerőt adnak, mint a zoomok (vagy fordítva nézve ugyanazt a minőséget sokkal olcsóbban megkapod), viszont vannak témák, helyzetek, amikor a rugalmasság többet ér, mint az, hogy még tűélesebb legyen a téma.

2017. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kovács György válasza:

Üdv!

ez attól függ mire szeretnéd használni. Ha túrázol, kirándulsz rendezvényre jársz akkor a zoom előnyösebb maax ha kell ol tárgya fotózol, természefotóhoz jobb a fix. Nagyobb a fényereje olcsóbb árban jobb minőséget kaps7, a másik előnye ami sokszor jólk jöhet a nagyobb fényerővel kisebb mélységélességet tudsz elérni

2017. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt így nagyon nem mondanám ki, hogy X témához az egyik, Y témához a másik.


Én például pont túrázáshoz és rendezvényhez használok fixet (ez utóbbihoz tökéletes, mivel el tudok foglalni egy olyan pontot, ami a színpadtól megfelelő távolságra van, hogy végig egy fixszel tudjak dolgozni, és a mai világban, a nagy megapixelese gépeknél képkivágással simán korrigálom azt, ha valaki 1-2 lépéssel arrébb áll az optimálisnál).



Sokkal több függ a stílustól, a látásmódtól, mint a konkrét témától.



Egyébként ahogy korábban elhangzott, pl tartja magát az az urban legend is, hogy sport = zoom. Érdemes megnézni, hogy a nagy sporteseményeken hány fixet látni a pálya szélén. Egyszerűen a 400mm+ már nagyon ritkán fizethető meg zoomban (legalábbis kielégítő minőségben), és sok olyan sport van, ahol egyszerűen nem tudsz elég közel menni az akcióhoz.

2017. okt. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsóhoz hozzátenném, hogy egy ideje már a sportfotóban is egyre népszerűbbek a zoom objektívek. mióta a Canon és a Nikon is kihozta egész jó minőségben a 200-400-as zoomot (előbbi beépített 1.4x-el), azóta egyre több sportfotós használja, mert a rugalmassága pedig ellensúlyozza a fényerő és minőség veszteséget.

mellesleg a Canon 200-400/4 pont annyiba kerül, mint a Canon 400/2.8 L IS USM II (4 millió forint).


van, aki inkább a fixet választja, van aki a zoomot. uganez igaz minden más témára és tartományra is. kinek ez jön be és fontosabb, kinek meg az. mindenki más szempontok alapján mérlegel.

2017. nov. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!