Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szeretnék venni egy kompakt...

Szeretnék venni egy kompakt fényképezőgépet. Elviekben úgy kb.50 ezret szánnék rá. Melyik típust tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

2017. nov. 2. 23:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Mindegy, ugyanazt fogod kapni. Amelyik tetszik, azt vegyed.

100ezer alatt csak krumplit kapsz, de hívhatjuk fényképezőgépnek látszó tárgyaknak is.

2017. nov. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy lesz valaki, aki rá sem néz olyan képre amit nem egy félmilliós géppel készítettek. Mindenesetre sajnos nekem csak ennyim van.
2017. nov. 3. 00:01
 3/18 anonim ***** válasza:

5 évig használtam egy 44 ezer forintos Canon kompaktot(SX130 IS).

Fényképezni utáltam vele, mert a képek "csupa zaj" volt.

A HD videóját használtam inkább, annak meg az auto fókusza volt gyenge. Hol élesített, hol meg homályosodott, vagyis nem bírta tartani az élességet.

Persze ha nincs más ezek is megteszik, csak le kell adni az igényeket.

2017. nov. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Pedig az elsőnek igaza van. Semmivel nem leszel előrébb mint egy jó telefonnal.

Akár tetszik akár nem a fotózás drága hobbi. Írtad a fél misit. Fotós körökben egy minőségi használt objektív is kerülhet ennyibe. És az még mindig csak a középkategória.(annak mondjuk a teteje)


De ha töltesz fel egy általad kedvelt képet aminek szeretnéd reprodukálni a minőségét akkor megtudjuk mondani milyen vonalon indulj el.

2017. nov. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kompakt/bridge gépekkel is lehet jó fotókat lőni. Fentebb valaki említette az SX130IS-t, hogy zajos... hát egy DSLR géphez képest minden bizonnyal, de az is igaz, hogy alacsony ISO értéknél kicsi a zaja a hasonló kategóriájú gépekhez képest...


Amúgy kb. 2 gyártótól tudsz válogatni (ebben az árkategóriában):

Canon, vagy Nikon

(régen még a Fuji is árult jókat ilyen kategóriában, de... az már a múlté, illetve a Sony inkább csak a hőskorszakban volt úttörő a digitális fényképezésbe, de ár/érték viszonyban közel sincs a Canon és Nikon gépekhez)


Az hogy mikre használnád és hogyan, az dönti el, hogy konkrétan melyik lesz neked az ideálisabb.

2017. nov. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
És SX130IS-sel is nagyon jó képeket lehetett készíteni (Nekem SX120IS-em volt, illetve A85-öm, de elboldogulok stúdió körülmények között is profi felszereléssel...)
2017. nov. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, gondoltam hogy ezek is zajosak lesznek sötétben, igazából a telefonom is egész jó képeket csinál, csak már elegem lett belőle, ezért szeretném ha külön lenne a kettő. Jól jönne egy kis optikai zoom néha, ezt telefonnal ugye nem tudom. Leginkább tájképekre, meg ilyen teljesen általános fényképekre használnám nyaralásokon, stb... Szóval egy nem annyira hülye automata kóddal rendelkező lenne a legjobb
2017. nov. 3. 07:35
 8/18 A kérdező kommentje:
*Szóval egy nem annyira hülye automata móddal rendelkező lenne a legjobb azt hiszem. Ma kipróbálok néhányat, később leírom hogy esetleg melyikek tetszettek.
2017. nov. 3. 07:37
 9/18 anonim ***** válasza:
Leica optikás Lumix egész jó, de az inkább 70ezer felett lesz mint 50ezer alatt
2017. nov. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#9-essel értek egyet, ebben az árkategóriában ha egy mód van rá, akkor Lumix + Leica optika párosítás az ideális, ha fontos az ár, akkor használt piacon körbenézni. Pont a napokban próbáltam egy másik kérdésnél lebeszélni a kérdezőt egy Nikon Coolpix-ről, nem sikerült :), engem - az amúgy pont 50k körüli - Coolpix L340 a mai napig kísért. Az első hónapokban még oda-vissza voltam érte, szerettem, de utána már csak egyre inkább stresszelt, frusztrált a lassúsága és a manuális módok teljes hiánya. (Ha érdekel, ennél a kérdésnél mutattam az emberünknek néhány alternatívát, hátha segítségedre lesz - ofkorz nem a meggyőzés volt a célom, csak ha már kamerát veszünk, érdemes alaposabb piackutatást végezni előtte: https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__fenyke.. )
2017. nov. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!