Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szeretnék venni egy kompakt...

Szeretnék venni egy kompakt fényképezőgépet. Elviekben úgy kb.50 ezret szánnék rá. Melyik típust tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

2017. nov. 2. 23:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#10


Én egy Canon PowerShot-ot próbáltam egyszer a 90ezres kategóriából. Na az is egy fos volt...

2017. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Én 6-7 éve 30- 40 ezerért vettem egy Samsung WB600-at és meg vagyok vele elégedve. Szerintem Canont vagy Nikont ennyi pénzért ne vegyél, mert ott a márkanevet kell elsősorban megfizetni, és ennyi pénzbe a minőség már nem fér bele.
2017. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

11-03 01:58 és 11-03 01:59 vagyok!


Mondjuk ahogy most körülnézek milyen fényképezők vannak mennyiért kompakt kategóriában... hááát... egyiket sem ajánlanám szívem szerint...


Mindegyiknél valami fontosat kihagynak, hogy vegyél jóval drágábban gépet.


Pl.

- vagy lemarad a full manuális mód,

- vagy kislátószögű

- vagy olyan feleslegesen nagy zoom átfogású objektívet tesznek rá parasztvakítás miatt, hogy nagyon torzítja a képet és/vagy közel sincs nagylátószöge 1x-esnél, ami nagyon lényeges hétköznapi használatnál (annyit kéne hátrálnod, hogy át kellene menned a falon, hogy lefényképezzed a családot az asztalnál, hogy mindenki rajta legyen a képen)... mert ugye 1x-es nagylátószögre nehezebb rápakolni óriási zoom-ot, hogy ne torzítson nagyon... (és a fényerő is kevesebb, meg a kromatikus aberráció is több lesz több lencsetaggal, meg a torzítás is)

- vagy akármi... pl. full manuális mód vezérlést beletenni egy digitális fényképezőgépbe csak program kérdése, semmi más... vagy egy nyamvadt tekerőt rátenni, hogy pillanatok alatt be lehessen állítani ezt-azt manuális módban...


A technikai színvonalat túllövik a zoom-átfogással és a felbontással... mert a hozzá nem értő csak azt látja hányszoros optikai zoom, meg hány megapixel, mikor utóbbinál se nézi azt, hogy hiába 20 megapixel, ha összemosódnak a pixelek és 10 megapixeles lapka rá tud akár verni felbontásban... nem is szólva a zajszintről ugye...


Visszatérve... én még mindig csak és...


kizárólag Canon és Nikon gépeket ajánlok


... ebben az árkategóriában, nem csak a márkát fizeti meg az ember, hanem a technológiát is, meg hogy jól össze van rakva, stbstb... általánosságba véve elmondható, hogy a Canonoknak jobb a kép/zaj arányuk, a Nikonoknak meg a színmélységük (régen még a Fujik voltak nagyon ott a színmélységben, de az rég volt, ahogy az is, hogy voltak régen jó Fuji gépek is, mellette néha-néha akadt egy-egy Sony, vagy valami, de...)


Általában jobban össze vannak rakva, gyorsabb proci, jobban vezérli a gépet, gyorsabb-pontosabb-jobb fénymérés, autofókusz, stb jellemzi a Nikon és Canon gépeket (néha van 1-1 kivétel köztük, vagy más gyártók termékei között, de...)

2017. nov. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
* ja igen, még volt 1-1 jó Panasonic gép is régebben (még régebben meg 1-1 jó ár/érték arányú Olympus, a Fujik és a Sony-k mellett, amikből szintén akadt 1-1 jó gép, de általánosan nem érték el a Canon és Nikon gépek színvonalát de ezek már régen voltak.... illetve régebben a Nikon kevésbé gyúrt rá az olcsó kompakt vonalra, inkább a DSLR részleget nyomták)
2017. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
És még az is lehet, hogy 50 helyett 15-20-ért olyat kaphatsz használtan, ami tökéletesen és jobban kielégítheti az igényeidet és ha vigyáztak rá, akkor még sok évig fényképező marad...
2017. nov. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ja, kihagytam a fenti felsorolásból olyanokat is, amiket szintén lehagynak, mint pl. állványmenet...


de ott van az is, hogy a Canon és Nikon gépek jobban tudják vezérelni a vakual villantott képeket is automata módban (bár ebben már a Sony is erős)

2017. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A Panasonic gépek jók. Aki azt írja hogy zajos stb az egy tudatlan fos de biztosan nem egy fényképész. A 10.1x Sony kompakt gépem nincs olyan jó mint a barátnőm fele ennyi Panasonic gépe.
2017. nov. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok, sajnos nem lett belőle semmi... Tönkrement a telefonom, úgyhogy most elúszott megint egy ideig a pénz erről a projektről. De ahogy olvasgatom, lehet hogy csak veszek egy nagyobb memóriakártyát és lenyelem a békát, hogy továbbra is telefonnal fotózzak... Túl drága ez nekem hogy vegyek még egy szart (persze eltúlozva, de hát mindenhol azt írják, hogy nincs sok értelme) :D Az, hogy telefonnal vacak, hát az meg nem újdonság.
2017. dec. 2. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!