Hogyan mondanád meg egy lelkes amatőrnek, hogy a fotói hagynak némi kívánnivalót maguk után úgy, hogy közben jóban is akarsz maradni az illetővel?

Figyelt kérdés
Volt mostanság rendezvény, persze este és gyér beltéri megvilágítással. Szívesen vagyok ilyenkor az önkéntes fotós a Lumix milcemmel, elég jó képet ad félhomályban is. Egyik kisfőnök - akivel jóban vagyok, tőlem idősebb - baromira belelkesült, és ő is kattintgatott párat a telefonjával, hogy akkor majd az ő képei is mehetnek fel a facebook-oldalra az enyéim mellett. Nem számítottam sok jóra, de amit kaptam, az kb. kaputelefon-minőség, ISO 160-on az említett félhomályos beltérben, miközben minden csupa zaj. Ráadásul ugyanazt a témát én is lefényképeztem jobb minőségben és érdekesebb perspektívában. Közben szegény nagyon lelkes és tényleg nem szeretném megbántani. Ötlet...?
2017. dec. 6. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Rakd föl őket és jelöld meg őt mint fotóst, legalább így tudják hogy nem a te műved és az ember is boldog lesz.
2017. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagy nem is akart profi képeket készíteni és nem amatőr fotós, csak simán csinált pár képet a telefonjával.

Te meg csak simán nem akarod a saját képeid mellé felrakni, mert szégyelled. De nem mered neki megmondani, mert a főnököd.

Egyszerű: két külön albumba töltsd fel a képeket, az övét pl. "Zoli bácsi fotói" címmel. Úgy a képei is felkerülnek és örülhet, és neked sem kell aggódnod, hogy esetleg azt hiszik, hogy te csináltad őket.

2017. dec. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasonló megoldásra gondoltam, mint amit #1-es írt, de ment mindenkinek a zöld kéz. Az a baj, hogy az elmúlt években túl kritikussá váltam magammal és másokkal szemben is, de most megerősítettetek. Lehet, hogy a képből nem sok minden látszik, de a fő az, hogy az emberek örüljenek, elfér az ilyen content is a többi közé. :)
2017. dec. 6. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!