Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tudnátok olyan írást ajánlani...

Tudnátok olyan írást ajánlani ami bemutatja a fotózás alapjait?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a téma telefonnal szoktam kattintgatni de többet szeretnék megtudni a témáról.

Az alapfogalmakat(iso,záridő) ilyenekkel tisztába vagyok de szeretnék egy írást (cikket,könyvet) elolvasni ami bemutatja részletesebben ezeket a dolgokat



2018. jan. 18. 23:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

van a neten egy csomó féle cikk, blogbejegyzés és videó is magyar és angol nyelven egyaránt, de csomó féle könyvet, fotóklubot és tanfolyamot is találsz különféle témák és műfajok szerint.


kezdésként talán egy általánosabb könyv lehet jó, van egy csomó a fotózás alapjairól. szerintem nagyon nem tudsz melélőni velük. Joe McNally könyveit nagyon dícsérik, nekem a NatGeo tematikus fotós könyvei bejöttek. mondjuk, ha kifejezetten digitális fotózásról keresel könyvet, akkor érdemes minél újabb kiadásút keresni, mert akár 1-2 év alatt is fejlődhetnek annyit a technikai dolgok, hogy amit leírtak tavalyelőtt megjelent könyvben (teszem azt pl. az akkor talán még inkább csak gyerekcipőben járó tükörnélküli MILC rendszerekről), az mára már nem biztos, hogy ugyanúgy viszonyul akár elterjedtségben, akár fejlettségben (a MILC-ek egyre jobban feljönnek és egyre nagyobb a piaci részesedésük, kezdik egyre jobban megingatni a tükörreflexes DSLR-ek dominanciáját - bár még mindig nem teljes az egyetértés róla, hogy vannak-e mindenben ugyanannyria jók, vagy bizonyos dolgokban akár már jobbak is - ma már egyre inkább személyes preferencia kérdés kezd lenni, nem annyira technikai kérdés).

amúgy az elméleti és fénytani alapokat akár 20-30 éves könyvekből is tanulhatod (antikváriumokban nagyon jó könyveket lehet találni jó áron.), mert az alapok semmit sem változtak azóta, csak tudni kell helyén kezelni, hogy a filmről digitális érzékelőre váltásból adódó eltéréseket hogyan kell értelmezni.

2018. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!