Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan lehet nagyobb objektíve...

Hogyan lehet nagyobb objektívet tenni a fényképezőgépre?

Figyelt kérdés

Van egy EOS 700D fényképezőm alapból 58 as átmérőjű de nagyobbat szeretnék tudna valaki segíteni hogy mikell hozzá?

elsősorban csak szeretném tudni hogy milyen kiegészítőre lenne szükségem hozzá, és nagy segitség lenne ha meg mondaná valaki hogy mi annak a cuccnak a neve, előreis köszi! :)



2018. márc. 11. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem objektívre, hanem szűrőmenetre gondolsz, szóval menetátalakító gyűrűre lesz az szerintem:

[link]

2018. márc. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Olvasgass a fotográfia alapjairól illetve a fényképezőgéped használati utasítását is olvasd egyszer legalább végig. :)
2018. márc. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Megprobálom kicsit egyszerűbben megfogalmazni, Szóval adott egy 700D váz (ebbe alapból 58 as átmérőjű objektívet lehet bele tekerni) de mivel nagyobb átmérőjű objektívet szeretnék venni (pontosan még nemtudom de kb 62-77 es átmérőjűt) akkor ugye logikus és nyilván való hogy nem tudom bele tekerni a kis vázamba mert az csak 58 as így kéne egy "adapter vagy átalakító" amivel majd belelehet tenni.

Lényeg az hogy ezt az átalakítót nem tudom hogy hívják.

Az első válaszolótól kérdezném hogy azok a menet bővítő gyűrűk ezt a célt szolgálják (kösuönöm a válaszod)

2. válaszolónak meg szívesen olvasgatnékróla csak ha nem tudom mia neve nem tudok utánna keresni..

2018. márc. 11. 14:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Tök zavar, amit írsz, annyira, hogy nincs is energiám javítgatni. Legalább azt írd le, mi a célod, mert ez a "EOS 700D fényképezőm alapból 58 as átmérőjű" ennek semmi értelme nincsen.
2018. márc. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A Canon EOS rendszerre EF illetve EF-S bajonettel szerelt objektíveket tudsz feltekerni, a szűrőméret, vagy a frontlencse átmérője ebből a szempontból teljesen lényegtelen és de, ez benne kell, hogy legyen a használati utasításban.
2018. márc. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Eddig nem is tudtam, hogy a Canon több, különböző átmérőjű objektív-csatlakozást használ.


Kérdező, le tudnád írni részletesen, hogy hol olvastad ezt? Hadd röhögjünk egy kicsit!

2018. márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, azt hiszem, lassan talán kezdem érteni, mire gondolsz (bár már első alkalommal is ezt hittem :D). Pár dolgot azért egyértelműsítsünk, az objektív frontlencséjének szűrőmenetének átmérője (ami jelen esetben 58mm) inkább abból a szempontból releváns, hogy teszem azt, milyen szűrőt, naplencsét, sapkát stb. stb. tehetsz rá a menetre. Van pl. egy UV-szűrőd, de hoppá, 55mm-es, de semmi baj, a megfelelő menetátalakító gyűrűvel már ráhelyezheted a frontlencsére. Szóval a kérdésed szempontjából mindegy, hogy a frontlencse szűrőmenete most 58, vagy 75 stb. mm.

Nagyobb objektívet szeretnél, de mi alapján nagyobbat? Nagyobb gyújtávot, vagy szélesebb látószöget (amihez viszont pont hogy kisebb gyújtáv kell)? Adaptert keresel más rendszerű obihoz?

Szóval mégsem tiszta, mit szeretnél, ez így tényleg zavaros. Szerintem egyszerűbb, ha megírod, mi a konkrét szándékod a "nagyobbal", hátha akkor tudunk érdemben segíteni. Illetve - no offense, de - neked is érdemesebb lesz előbb utána olvasni, mi mit jelent, mielőtt kiadnál egy halom pénzt egy új obira.

Ami obikat itt találsz, az elvileg rámegy a vázadra:

[link]

2018. márc. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ (első!) nem akartam itt konkrét objektíveket linkelgetni, de akkor itt van ez pl az egyik kinézett darab.. [link]

tehát akkor ezek szrint semmiféle kiegészítőre nem lenne szükség hanem csak egyszerűen belelehet tekerni az én vázamba?

2018. márc. 11. 16:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy amíg fogalmad sincs mire való az adott objektív addig tökértelmetlen megvenni is.
2018. márc. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

<facepalm>


Addig elolvastad, hogy "95 mm-es szűrőméret" de két sorral tovább már nem jutottál? "Bármelyik Canon digitális tükörreflexes vázzal használható." Vagy ebből melyik szó nem érthető?


</facepalm>

2018. márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!