Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A 15-20 éves CCD-k, a digitáli...

A 15-20 éves CCD-k, a digitális kamerák fényátalakítói tényleg használhatatlanok lesznek ennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Van egy 2003-as kiadású Minolta Dimage A1 digitális fényképezőm, de jelenleg nem tudom, hogy milyen a CCD-je, mert rossz az aksija. Egy fotóboltos azt mondta, hogy ezek egy idő után (kb. 10-15 év) mind tönkre mennek.

Érdemes aksira költeném a Minolta esetében?


A másik kérdésem pedig az, hogy a 15 éves félprofi gépbe pakolt ccd-k, a Minolta esetében remek optikával, mennyire voltak jó minőségűek, a mai komolyabb mobil kamerák már tényleg jobbak?


Kinek mi a tapasztalata? Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. ápr. 27. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy 15-20 évesnek nagyobb esélye van működni ma, mint egy másfél-két éves készüléknek.
2018. ápr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ennyire rámennek a tervezett elavulásra?
2018. ápr. 27. 19:00
 3/8 Szirty ***** válasza:
65%

Nem. A tervezett elavulás ebben a formában városi legenda.

A jelenséget teljesen másmilyen szándékosság okozza:

Gyártás optimalizálás, piaci verseny, határidő, ár.


Nem azért rövidebb életűek a mai műszaki cuccok, mert a gonosz tervezőbácsik kiszámolták hogy hamar szándékosan tönkremenjen hogy a felhasználó akkor majd vegyen újat helyette.


Hanem azért, mert a lehető legkisebb ráfordítással a lehető legtöbb funkcióval ellátott készüléket a lehető legrövidebb idő alatt dobják piacra.

Ez olcsó alapanyagot (rossz anyagminőség) kapkodva készített, nem eléggé tesztelt, hibás szoftvert eredményez.

2018. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyilván egy gép se ide, se oda nem számít, de az én 15 éves Canon G2-m, amit érzelmi alapon nem szórtam még ki a szemétbe, múlt héten még működött. Igaz, az egy drága gép volt 15 éve.
2018. ápr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem rég volt a kezemben egy működő 20+++ éves kazettás kamera. Működött, jó színekkel. Képernyője nincs, a nézőkéjében egy szubminiatűr fekete-fehér képcső van... de működik.
2018. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem van 15 éves digit gépem.



3 éves korában tönkrement a CCD, szavatosságban javították a garanciális idő lejárta után, mert gyári hibás volt az összes. Azóta semmi baja.



Viszont jellemzően nem a képérzékelő megy tönkre, hanem a gombok, a szalagkábelek (vakunál), vagy maga az alaplap.

A CCD, a fénymérő, az AF inkább csak elkoszolódni szokott.

2018. ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor az lesz, hogy a jövő héten felveszem a kapcsolatot egy szervizzel. Tolnai vagyok, tehát Pécs, vagy Bp. Tudtok valami jó helyet?
2018. ápr. 29. 05:15
 8/8 avada0 válasza:

#3 Ez nem igaz, a kettő együtt létezik kéz a kézben. Pl a Bosch összekombinál alkatrészeket, hogy csak együtt cserélve lehessen drágábban javítani a garantáltan korán meghibásodó gépet.

De ezzel biztos csökkent a gyártási költség is. Ami kifogásnak is jó.

2021. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!