Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen digitális fényképezőgép...

Milyen digitális fényképezőgépet érdemes venni kezdőként?

Figyelt kérdés

Tanulási célra használnàm, elsősorban tájképeket és természetfotókat, épület fotókat, esetleg családi eseményeket megörökítő fényképeket készítenék vele. A legalapabb dolgokkal tisztában vagyok, a témával kapcsolatban. Egy bridge típusú gépre gondoltam, nem tudom mennyire érné meg “beruházni” egy komolyabb kompaktra vagy egy olcsóbb tükör reflexesre. Vagy 70-80 ezret szánnék rá, de ha ez nem reális költhetek rá egy százast is, ha muszáj (+kiegészítök). Egyébként zoom és vagy nagylátószögű objektívet használnék hozzá, elsősorban, ha ez számít.

14l


2018. máj. 3. 20:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A Coolpix L340 egy full automata, túlárazott amatőr gép, ami nem igazán alkalmas tanulásra. Csak a különféle témamódok között válogathatsz. Nekem is volt még a "kezdetekkor", elajándékoztam :), a lassúsága őrületbe kergetett. Igazából ez nem bridge, hanem egy bridge vázba öltöztetett automata kompakt. Szűrőmenet, kereső, minden hiányzik róla. Nekem nem volt előre lépés. Ha még nem szeretnél a cserélhető obis gépek világába belevágni (na ez így kicsit képzavar), akkor szerintem az egyetlen 100k alatti bridge, ami még megéri a kis szenzora ellenére is, az a Panasonic Lumix FZ-200-asa, "első fényképezőnek" szerintem jó választás lehet, vagy egy használt FZ-300 jó árban (100k alatt), ha minden kötél szakad, mind2 gép népszerű és így gyakran tünedeznek fel a second-hand piacon.
2018. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem egy egyszerűbb MILC-et


Pl ilyet: [link]


Mivel előbb utóbb szívni fogod a fogadat a mélységélesség és a képzaj miatt a kislapkás gépek esetén

2018. máj. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a NORMÁLIS válaszokat. Az fz200 szimpatikus, MILC-re viszont már nem igazán van pénzem, pláne hogy mégy a plusz cuccokra is rá kell szánni minimum egy tizest :/
2018. máj. 5. 10:35
 14/21 A kérdező kommentje:
*még
2018. máj. 5. 10:35
 15/21 anonim ***** válasza:
Az FZ200 nem rossz gép, de tényleg csak elég fénynél készít jó képeket. Viszont az objektívje a zoom és a fix nagy fényerő miatt világbajnok, ha az elmosott hátterű témákra buksz, az FZ200-at imádni fogod. Csak azért érdemes még gyűjteni pl. egy MILC-re, mert a szenzor miatt tényleg ég és föld a különbség a zajtűrésében (már egy normálisan bevilágított beltéri kép is elmosódhat, zajosodhat a bridge géppel, mondjuk egy divatbemutató, autókiállítás - ezeknél meg azért nincs éppen sötét). Próbálj meg bérelni vagy kölcsön kérni pár gépet, hogy képbe kerülj a tudásukat meg a használhatóságukat illetően (pl. a bridge gépek azért elég nagyok, nehezek, lehet hogy egy egynapos városnézésnél már morognál, minek kellett elhozni).
2018. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ismerősi körömben senki sem foglalkozik ilyesmivel, szóval nem nagyon tudnék kölcsön kérni. De akkor lehet inkább gyűjtök még egy olcsóbb MILC-re vagy DSLR-re. Az fz200 nagyon jó lenne, de nem nagyon láttam online áruházat ahol árulnák :/. Fz82 esetleg? Arról hallottam még jókat.
2018. máj. 5. 16:38
 17/21 A kérdező kommentje:
Áá, most örülök mert úgy néz ki találtam fz200-at :D
2018. máj. 5. 16:58
 18/21 anonim ***** válasza:
Majd számolj be az első tapasztalatokról, ha megvan. :)
2018. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Úgy lesz :)
2018. máj. 6. 14:11
 20/21 A kérdező kommentje:
Most váltam egy Panasonic Lumi DC-fz81 tulajdonosává
2018. máj. 6. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!