Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Segítséget kérnék! Milyen...

Segítséget kérnék! Milyen lehetőség ajánlott hogy gyenge fényérzékenységű gépen jó képet készítsek?

Figyelt kérdés

Adott kb 50ezer Ft arra hogy fejlesszek egy Canon 400D esetében fényérzékenységének növelésére és a késsebiekben is hasznosítani tudjam ha esetleg ha lesz még rá fedezetem a (talán a jövőben) egy új vázon de nem tudom hogy jelen esetemben Canon 400D-re mit ajánlott venni.

Azon vacillálok hogy egy Canon EF 50mm F1.8 vagy egy Yongnuo YN-685 rendszervaku ami jobban ajánlott a legtöbb helyzetbe való fotózásra.


Canon EF 50mm azaz egy alap objektív már rég kellett volna mert tudom hogy 1.8-as rekesz esetében jobb fényérzékenység de kicsi mélységélesség jellemzi ami jól használva nem is lenne rossz bármilyen eseményen egy egy személy kiemelésére. (jelenleg meglévő EF-S 18-55 és 55-250 mellé)


De a Yongnuo YN-685 Rendszervaku másképpen segíti a rossz fényérzékenységét a vázamnak és szintén hasznos lehet.


(igen tudom hogy csóró szar öreg gép már hallottam de csak választ kérek hogy)

Melyik lenne a legjobb választás? Ki melyiket ajánlja?



2018. jún. 7. 15:12
 1/7 anonim válasza:

És a kettő együtt?

50 1.8 20-25e használtan

A YN-658 ebayről (németektől futárral) 28e

2018. jún. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 JulesTS ***** válasza:
Vagy Yongnuo 50mm 1.8-as fenyerovel 14eFt-ert az ebay-rol. Ja es telepitsd a 400plus firmware-t es 3000-es ISO-ig fel lehet menni vele (ha nem szamit, hogy zajos lesz a kep).
2018. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha ezen múlna a vacsorád, és már itt volna az ideje, te is két perc alatt összeszednéd egyik vagy másik módszer előnyeit és hátrányait.

Eleve a nagy nyílású objektívek általában (csak) 2-3 fényértéket tudnak lökni az expozíción, ha ez elég - az is egy szempont. A vaku közelre többet tud - persze, ha az az 1/200 elég.

2018. jún. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a kérdés az, hogy mit, hol, milyen helyzetekben, hogyan fényképezel. milyen fotótémáid vannak és milyen képeket készítesz. az adott körülmények közt megoldás lehet-e?


pl. a vaku használata, vagy mivel zavarja az állatokat éppúgy, mint sok helyzetben az embereket, eleve kiesik a használata és nagy távolságra úgysem tudsz elvakuzni.

fényerős objektívvel meg hiába nyersz 1-2 fényértéket, ha közben eleveszíted a mélységélességet és neked arra is szükséged lenne, mert mondjuk csoportképeket akarsz csinálni nem szóló portrékat.

azt is érdemes megvizsgálni, hogy milyen gyújtótávolságokon szoktál általában fényképezni, mert ha jellemzően inkább nagylátószöget használsz, aklor az 50 fix könnyen szűk lesz, hiába olcsó, ilyenkor egy szintén nem drága 24/2.8 vagy akár más drágább fényerős fix jobb lehet.


a technikát sosem önmagában kell értelmezni és vizsgálni, hanem a cél függvényében, amit el akarsz vele érni.


ha szűk az anyagi keret, érdemes elgondolkozni használt cuccokon, mert lényegesen olcsóbban megveheted őket és általában ugyanolyan megbízhatóan tudod őket használni. főleg objektíveknél, de még vakuknál se nagyon kell tartani a használtaktól. vázaknál már egy fokkal rizikósabb, de az sem annyira.

2018. jún. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1, Lesz mindegyik idővel de most jelenleg nem egyszerre. De azt nem tudom hogy melyik legyen az elsődleges. Mert pár hónapon belül csak sikerül a másikat is meg venni de azt a pár hónapot meg ha adott a lehetőségem hogy vehetek még egészen 12.-éig addig ki akarom használni.


#2 Ebay-ről rendeltem már vakut többször is és már vissza adták a pénzt mert nem érkezett meg vagy 3x egymásután időben. Lehet a vámon lenyúlták így onnan más nem rendelek.


#3 a YN-685 C vakuba van HSS szinkron ami 1/8000-ig elméletileg szinkronizálja.


#4 Konkrétan úgy vagyok vele hogy bármilyen felhasználásra jót akarok első körben persze nagyrészt a jelenlegi 18-55 és 55-250 APS-C cuccokkal jó lesz szerintem akár a Vaku is jelen álláspont szerint gondolom. De még egyszer kiemelem hogy az alap objektív is meg lesz véve idővel csak anyagilag nem olyan egyszerű megélni és még fejleszteni is fotográfiai dolgokban.

2018. jún. 8. 18:04
 6/7 anonim ***** válasza:

"van HSS szinkron ami 1/8000-ig elméletileg szinkronizálja"

Jelentős teljesítménycsökkenés árán.

2018. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 majd kipróbálom akkor és majd még utána nézek hogy legyen egy akár használt Canon 50mm-es alap objektívem.
2018. jún. 8. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!