Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen jellegű munka ajánlott...

Milyen jellegű munka ajánlott egy diszkalkuliásnak?

Figyelt kérdés

A problémám a következő lenne; számolási nehézségeim vannak és felmentésem volt matematikából is, ezért nem is érettségiztem ebből a tantárgyból.

Szakmámat tekintve pincér vagyok - itt jegyezném meg, hogy harmadik nekifutásra sikerült a gazdaságtan vizsgám is, de annak idején, amikor ebben a szakmában dolgoztam szerencsére a főnököm nagyon megértő volt és nem kellett se standolnom se fizettetnem.

Minden nap gyakorlok, de sajnos rettentően lassan fejlődök.

Higgyjétek el, iszonyúan kellemetlen ez nekem, szóval a rosszindulatú válaszokat kérem mellőzétek.

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

23L



2015. aug. 6. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
mihez értesz?
2015. aug. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Brain Storming válasza:

Az én tapasztalatom az, hogy a mai matematika-oktatás olyan mértékben sugárhajtású lett, hogy kezdenek kiszelektálódni a rendszerből azok, akik a régi követelményeknek még simán megfeleltek volna - ennek az az oka, hogy alapból nem hagynak elegendő időt a gyakorlásra a lassabban fejlődők részére. A diszkalkulia nem rendellenesség, hanem a rendszerből való kiszelektálódás - az ilyen gyerekeknek más téren fejlődnek jobban és gyorsabban a képességeik, szóval cseppet sem csökkentértékűek, hanem más, olyan értékeik vannak, amikkel az oktatási rendszer nem tud mit kezdeni.

Az, hogy lassabban fejlődnek azonban nem jelenti azt, hogy nem fejlődnek. Az oktatási rendszer további hibája ezekkel a gyerekekkel kapcsolatban, hogy nem mennek le, vissza arra a szintre, ahol elakadtak... Ebből az következik, hogy érettebb fejjel érdemes elővenni néhány alsós tankönyvet és feladatlapot, stb. és leckéről leckére haladva újratanulni, és a feladatokat újra megcsinálni. Rettentő triviálisnak tűnhet elsőre a dolog, de éppen ez a lényeg. Temérdek egyszerű feladat megoldása vezet a számolási rutin kialakulásához, és a valóban orvosi eseteket kivéve minden ember képes rá, azok meg főleg, akik a munkájuk miatt motiváltak is arra, hogy fejlődjenek.

A lassabban fejlődő képességgel is el lehet jutni ugyanoda, ahol a gyorsabban fejlődők vannak, csak több idő kell hozzá, vagyis több munka, de az eredményben nem lesz különbség. ):o)

Én azt javaslom, hogy egy általános iskolai tanítót kell megkeresni, mert azoknak még elég türelmük van ahhoz, hogy az alapvető számolási feladatokban felmerülő problémákra rávilágítsanak és segítsenek a gyakorlásban. (De nem a volt általános iskolai tanítót kell megkeresni, mert az tuti elintézne azzal, hogy "ha akkor nem tudtad megtanulni, amikor az osztályomba jártál, akkor most sem fogod", stb., hiszen a munkája kritikájaként érezné, hogy visszamentél ):o) ) De sztem a neten is van rengeteg általános iskolai gyakorló feladat.


És cseppet sem kell szégyenkezned: valójában az átlagemberek elsöprő többsége a 10 éves kora utáni matematika tanulmányaiból maximum csak a címszavakra emlékszik, de amint meglátna egy törtet, egy zárójeles kifejezést vagy egy negatív előjelet, megáll a tudományuk... Mentségükre legyen mondva, hogy a hétköznapi életben a 4 alapműveletnél többre nincs is szükség, még azok esetében sem, akik sokat számolnak. Nem hiszem, hogy neked is több kellene az alapműveletek rutinos használatánál. (Az olyan kifejezések, mint %, meg aránypár, stb csak az alapműveletek speciális használatát jelentik, de ezeknek is megvannak a megtanulható rutinszabályai.)


Jó munkát és sok sikert!

2015. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Brain Storming válasza:
100%
Ha pincér vagy, akkor szeretsz emberekkel foglalkozni és kapcsolatot tartani - ebből érdemes kiindulni.
2015. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, kedves tőletek!

Nagyon megfogott a kérdés, hogy ,,mit szeretsz csinálni?".

Nos, való igaz, emberekkel szeretek foglalkozni, bár paradox módon a pincér szakma pont nem volt a gyomromnak megfelelő. Kissé rabszolga munkának éreztem, de lehet, hogy csak a munkahely miatt volt ez. (megjegyezném, hogy ahol dolgoztam az így is egy nagyon szolid és családias munkakőrt adott, a munkatársakkal és a főnökeimmel nagyon jóban voltam/voltunk.)

Amióta a kétségbeesett kérdésemet feltettem azon merengtem, a kérdés hatására, hogy mi az amivel szívesen foglalkoznék. Hatalmas irodalom rajongó vagyok, esetleg könyvtárban vagy könyvboltban dolgoznék.

Akkor most egy másik kérdés; mik a tapasztalataitok, mennyire toleránsak egy számolási nehézségekkel küzdő emberrel ha eladó akar lenni? (nem vegyesbolti eladóra gondolok, hanem egy antikváriumra vagy könyvesboltra.)

A másik a gondom, hogy nehezen számolok.

Anyukámnak elmondtam a hosszabb választ és azt válaszolta; kislányom, vagy 15x megtanultuk együtt a szorzó táblát és még sem tudod. Ezt mivel magyarázod?

Bár nekem így is a kommentelő válasza a meggyőzőbb. Jobban belegondolva valóban sokat hiányoztam a második osztályból, sokat voltam kórházban.

Mit tanácsoltok erre? Tudom itthon fejleszteni a fejben számolást?

Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat!

2015. aug. 20. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a mai helyzetet elnézem, simán lehetsz a Nemzeti Bank elnöke, vagy a NAV vezérigazgatója...
2015. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!