Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért jobbak az amatőr fotósok...

Miért jobbak az amatőr fotósok képei, mint a profiké?

Figyelt kérdés

Jobb alatt azt értem, hogy izgalmasabbak, mozgalmasabbak. Nyilván a profik képei technikailag jobbak, de szerintem – és sokak szerint – unalmasak, semmilyenek.

Engem végül is nem zavarna a dolog, csak mégis valahol vicces, hogy egy ukrán 20 éves lány sokkal jobb képeket csinál, az olcsó gépével, mint egy profi.


nem tudom, ez miért lehet, ezek szerint fantáziát neem lehet tanulni.



2018. aug. 21. 09:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

te most komolyan elmagyaráztad nekem, hogy mi az, h profi fotós ?:D


A helyzet az, hogy igaza van. Kiröhögöd, pedig tényleg leírta a lényeget, mert sokan nem tudják, mi a különbség az amatőr és a profi között. Alapvetően úgyvan, ahogy ő is írta. Lényegében megválaszolta a kérdésedet. Amúgy meg minek teszel fel kérdést, ha egy hozzáértőtől kapott választ nem fogadsz el?

2018. aug. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
#10-el értek egyet, erre én is kíváncsi lennék, számodra mi a profi és mi az amatőr fotó? De tényleg. Nem kötekvésből.
2018. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan gyerekes, ez az akkor sem linkelek...
2018. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a kérdésedre válaszoltam, ráadásul a többieknek megértenie is sikerült. Majd ha elmúlik a kisebbségérzésed, talán Neked is menni fog. Én meg szerencsére nem szorulok rá, hogy bárkinek is bizonygassam, hogy jobb vagyok mint egy amatőr, ami kb. pont ugyanannyira sarkítva lehet csak igaz, mint az, hogy egy amatőr jobb nálam. Ezt kellene első körben rágni még egy kicsit mielőtt lenyeled.


De akkor, hogy tiszta legyen: a profi/amatőr nem határoz meg minőséget. Arra utal, hogy az adott fotós azért fényképez mert fizetnek neki érte, vagy azért mert ilyen kedve van. Van olyan amatőr fotós barátom aki százszor jobb kompozitképeket, reklámfotókat készít nálam, sőt felszerelése is jobb van, pedig amatőr (igaz én más területen dolgozom, esküvőfotós vagyok) és tudok hozni száz meg száz olyan példát akik profik (tehát fotózásból élnek), de digitális szemetet gyártanak, nem csak hozzám, de sok amatőrhöz képest is. Ha így sem sikerül megérteni, akkor tényleg sajnálom!

2018. aug. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
80%

mégis minek linkeljek amatőröket?:D úgyse fogják azt mondani Mr. Profifotósvagyok, h „igen, ezek jók ,van benen fantázia”, inkább lehúznátok őket vmi ócska szakbarbár szöveggel."


Az lehet, de a kommentelők még megpártolhatnak, ha valóban minőségi fotókat mutatnál.


Szerintem te egy tipikus viszonylag szép képeket készítő fotós vagy. Facebookon kaptál családtól/barátoktól pár dicsérő szót egy-két jól sikerült képedért. Valószínű, hogy nem tudtál tovább lépni és szélesebb körökben elveszel a többi átlagos fotós között. Közben pedig látod a profi fotósokat, akik (véleményed szerint) csak a technikának köszönhetik a jó képeiket. Ez frusztrációt okozott nálad, amit nem tudsz kezelni. Javaslom, mutass alázatot, hajts fejet és kérdezd a profikat, nagyon sokat tudnál tőlük tanulni, ahelyett, hogy itt pocskondiázod őket, tanulj tőlük, mert rendes emberek.


Ja és mégvalami. Lehet, hogy baromságot írtam, akkor bocsánat.

2018. aug. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

"1, aranyos vagy, h ilyen pocsék szövegértéssel és helyesírással is tudsz lekezelően írni, ez bámulatos."


Bagoly mondja verébnek. Lássunk akkor!


"nem tudom, ez miért lehet," A mondatot nagy kezdőbetűvel kezdjük.

"igen, de vhogy" A mondatot nagy kezdőbetűvel kezdjük. Nincs olyan szó a magyar nyelvben, hogy vhogy.

"pl" hiányzik a pont, ez egy rövidítés.


Nem idéztem be az összes több mondatodat, melyeket szintén kisbetűvel kezdtél.


Mielőtt kioktatsz valakit, nézz körül otthon is!

2018. aug. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Tessék:


[link]

2018. aug. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

"amatőrök jobbára olcsó géppel jobb izgalmas képeket csinálnak, mint a profik"


Én még mindig várom azokat a zseniális amatőr képeket? A levegőbe beszélni én is tudok. Azt várod, hogy igazat adjunk neked úgy, hogy a mondandódat alátámasztani se tudod. Ez nem egy fotós oldal, ide átlag emberek is járnak, így alaptalan az a félelmed, hogy mindenki leszólná a fotót.


Ha olyan nagy a szád mutass egy szerinted zseniális amatőr fotót!

2018. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Én egy új ember vagyok ebben a kis beszélgetésben, de azért én is leírom a véleményem.


Csak ismételni tudom a többieket: nem a "profi"-"amatőr" hovatartozástól függ egy kép minősége. Fentebb már tisztázták mi a különbség a két fogalom között, ezt én már nem fogom megtenni.


Miért jobbak a profik képei?


-technikai minőség

-általában több éves szakmai háttér, nagyobb tudás

-x képből arányaiban több "jó" lesz, mint egy amatőrnek

-elkészítés módjában érdekesebb kivitelezésű fotók


Miért jobbak egy amatőr képei?


-saját kedvében fotóz, és amihez pozitívan állunk hozzá, az tényleg meglátszik

-több képet készít ugyanarról (nem időre dolgozik), nagyobb eséllyel kap el jó pillanatokat

-csak a tényleg jó képeiket töltik fel (jó esetben- sokan minden sz@rt felraknak)



Teljes mértékben igazad van, nem a felszereléstől függ egy kép esztétikai értéke. De ugyanakkor mindenki maga dönti el neki mi a "szép". Épp ezért engem is érdekelnének linkelt példák, mert így a kérdésed alapállítását mi nem láthatjuk, ezáltal a megválaszolása is nehezebb, szinte lehetetlen (mert így amíg nem a helyeslő választ írjuk nagy valószínűséggel belénk kötsz).


Ezt a személyeskedést meg nem firtatnám ami itt volt, annyit elárulhatok, hogy a fotósok nem csak "4 elemit" végzett emberkék.


/Kedves Gyakori! Miért nem lehet a kérdező kommenjeit is pontozni??/

2018. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Egy kis olvasnivaló a kérdeződnek:


[link]

2018. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!