Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon-t vagy Canon-t vegyek?...

Nikon-t vagy Canon-t vegyek? (állítgathatóság, menük letisztultsága, gombok száma/helyeik, stb. )

Figyelt kérdés

Első tükrös gépem lenne. Főleg D3000, D3100, D3200, D5100 versus EOS 450D, 1100D, 550D, 600D, természetesen használtan. (kitobival együtt 80ezerig, ha lehet...)

Vagy ha tudtok jobbat, mondjátok! (esetleg Pentax-ot?) Samyang/Rokinon 8mm f/3,5 halszemet vennék hozzá.


Sokan mondták már hogy régi analóg filmes gép való nekem. Ezért kérdezek. Hogy melyik áll közelebb egy régi analóg filmes géphez, kevesebb intelligencia, kevesebb scene, viszont használhatóbb manuál és aperture-priority mód.


Minden tanácsot/tippet/tapasztalatot szívesen látok.



2018. aug. 23. 11:06
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
Én vásárlás előtt megfogdostam őket. Nikon szimpatikusabb menüvel rendelkezik, ahogy tapasztalom olcsóbb is. D3400
2018. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én még olyan tükrös gépet Canonban nem láttam, amelyiknél a scene-ket kötelező lett volna használni... Azt sem tudom, a mostani gépemen sok van vagy kevés, több-e vagy kevesebb, mint az azelőttin...

Már vagy 4 éve manualt használok, de hogy használható-e? :)

2018. aug. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem használtam ezeket az előre leprogramozott beállításokat. Elférnek a tárcsán, nem zavarnak, de fogalmam nincs, hogyan működnek, nem is érdekel, nincs rá szükség.

Én anno - kompaktos múlttal és rengeteg utánaolvasgatással - kézbe vettem egy belépő Nikont meg egy hasonló árkategóriájú Canont (ebben a sorrendben), értetlenkedve nyomkodtam a Nikont, hogy mi ez, hogy van az, mi is van, miért jön ez elő. Majd örömmel tapasztaltam, hogy a Canon világos, egyértelmű, számomra érthető és logikus.

Így lettem Canon-júzer.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy vegyél Canont, hanem hogy fogdosd meg őket, nyomkodd a menüt, és amelyiket szimpatikusabbnak tartod, azt válaszd.

A filmes gépet felejtsd el, azzal sosem tanulsz meg semmit a mai világban. Drága a film, kevés helyen hívják elő, sokáig tart, drága az előhívás - és mire kézben tartod a képeket, már nem tudod, milyen beállításokat használtál, milyenek voltak a fények, miért lett olyan a kép, amilyen. Felejtős.

2018. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Kedves első, hol fogdostál?? Kerestem ilyen fogdosós fényképezőgépes boltokat de nem találtam. Vagy csak sétáljak be egy random fényképész boltba hogy fogdosni szeretnék, és kész?

Ugyanígy nem pofátlanság (apróhirdetés) találkozni, megfogdosni, majd kijelenteni hogy "nem tetszik a menüje!". Esetleg ha azt írom neki hogy "csak megfogdosnám, nem komoly a vételi szándékom". Na mindegy.

(egy bizonyos J-betűs apróhirdetési weboldalról beszélek)


Igen, pont ezt kérdeztem, hogy nektek fotós szemmel melyik a szimpatikusabb, és/vagy mi az ami nem tetszik benne.

Miután megvetted, is kiderülhetnek apró (de annál idegesítőbb) "hibák".


-...- Mert a manuál mód jószerivel használhatatlan, ha nincs külön tárcsa a záridőállításra. így értettem a kérdést. Bár kétlem hogy tükrös gépen ne így lenne. Meg af és ae lock.


-...- -...- Scene-kre amúgy ránézni se tervezek. Csak pirospont lenne ha benne sem lennének, fölöslegesek.

És eszmbe sem jutott filmes gépet venni, pont az említettek miatt. Bár fílingje az van neki.



Köszönöm a válaszokat. Írhattok ám még, többiek!

2018. aug. 23. 23:08
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves első, hol fogdostál?"

Bár én a második vagyok, de remélem nem baj, hoyg válaszolok: Media Markt, 220volt, Edigital - bármelyik nagyobb műszaki vagy fotós üzletben megfogdoshatóak a gépek.


"Ugyanígy nem pofátlanság (apróhirdetés) találkozni, megfogdosni, majd kijelenteni hogy "nem tetszik a menüje!"

De igen, ez nagy pofátlanság. Ne magánember idejét rabold. Az üzletek direkt ezért tartanak bemutató darabokat.

2018. aug. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

szerintem először menj el egy fotós tanfolyamra, klubba, fotókörbe, vagy egyéb hasonló, sok fotóst egy helyre gyűjtő helyre, beszélgess a fotózással bármilyen szinten foglalkozó barátaiddal, fogodsd meg a gépeiket, beszélgess velük a tapasztalataikról.


hogy kinek mi jön be, az teljesen szubjektív, személyes dolog. van akinek kényelmesebb, jobban kézre áll valami, a másik meg a haját tépi tőle. jelentős részben megszokás is, hogy valamit mit tartasz jobbnak, kényelmesebbnek. ezt meg más nem nagyon tudja helyetted eldönteni - ráadásul nekem úgy tűnik, hogy a legtöbb fotósnak általában nem is az a célja, hogy a számodra legmegfelőbbet segítsen megtalálni, hanem a saját igazáról próbál meggyőzni, mert általában mindenki azt hiszi, hogy ami neki tetszik, az összességében is a legjobb és mindenki másnak is az jelent megoldást minden problémájára.


én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. fotózz azzal, ami a kezed ügyébe akad, legyen az egy meglévő fényképezőgép, vagy mobiltelefon és mellette kezdj el minél többet olvasni a fotózás kompozíciós és technikai alapjairól, hogy megismerkedj a fogalmakkal és az alapismeretekkel. egy idő után meg már tudni fogod majd, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.

rengeteg jó könyv van kezdőknek az alapoktól magasabb szintekig. érdemes pl. megnézni a National Geographic fotózást oktató sorozatát is, van könyvük a természetfotózástól kezdve a riporton, portrén át mindenféle fotózási területről. ha nem tudsz/akarsz könyvekből tanulni, akkor érdemes lehet elmenned egy tanfolyamra is, ahol megtanítják neked az alapokat és nem csak módszeres tanmenet, felépített tematika van, hanem személyre szabott visszajelzések, ha nem értesz valamit, meg tudod kérdezni.

sokan mondják, hogy olvass utána a neten, ezt is lehet. a neten is fent van a világ minden tudása, csak nem mindenki képes kiszűrni belőle a számára hasznosakat. szóval nem árt, ha valaki hozzáértő módon rendszerezi azt számodra, hogy boldogulni tudj vele. ezért jobbak a könyvek és tanfolyamok (főleg a kettő együtt).

meg persze nézegess nagyon sok képet és az összeolvasott tudás birtokában értelmezd, hogy hogyan készülhetett, miért pont úgy fényképezte le a fotós, stb.


más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.

miközben olvasol a fotózásról, kezdj el azzal fotózni, ami a kezed ügyébe kerül. ha van kamerás telefonod, azzal fotózz többet, fejleszd ezzel a tudásodat, figyelj oda jobban a telefonnal fotózás közben és nézd meg, hogy mások milyen csodákat képesek alkotni akár telefonnal is. attól, hogy lesz egy jobb géped, még nem lesznek feltétlenül sokkal jobbak a képeid. az odafigyeléstől, tanulástól, tőled lesznek jobbak a képeid. szóval saját magadat már egy telefonnal is elkezdheted fejleszteni.


igazából szerintem szinte teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem igazán komoly fotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. ha pedig mégsem nagyobbak az igényeid, mint amit az első géped tud, akkor nem kell második gépet venned, de emiatt nem érdemes túl komoly beruházást eszközölni az első gép vásárlásakor. ne tedd túl magasra a lécet, mert könnyen túllőhetsz a célon.


léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...

2018. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Te hatos, ezt a kisregényt - ami olyan piszok hosszú, hogy szerintem a kutya sem olvassa el - változtatás nélkül másolod be minden ilyen kérdéshez, vagy azért néha kitérsz a kérdező konkrét kérdésére is?
2018. aug. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nem láttam még médiamárketben DSLR gépeket (igaz nem is néztem), de akkor elmegyek egybe, és reménykedek hogy tartanak még öregebbeket. (A pofátlanságot meg szvsz büntetni kéne.) Köszi mégegyszer, második. (vagy harmadik, vagy.. nem is tudom. Sztrogoff beelőzött.)


Kedves hatodik! Először is, köszönöm hogy írtad a fényképész tanfolyamokat / klubbokat. Jó ötlet. De olvasd már el a kérdésemet, kérlek szépen!

1. Nem most kezdtem fényképezni, ismerem az alapokat, tudom mire van szükségem.

2. Tudom hogy mobiltelefonnal is lehet szép képet készíteni, ha tud az ember fényképezni.

3. 80 ezer forintot (sem) szánok rá, objektívvel együtt. Ez lehet komoly beruházás, de KELL nekem egy fényképezőgép, és ennél olcsóbbért nem nagyon láttam megfelelőt.

4. Pontosan ezért írtam ki e kérdést, hogy osszák meg a fotósok a saját igazukat. Nikonisták is, canonisták is.


Szóval a kérdésem: Eme árkategóriában melyiknek van több gombja-tárcsája, jobban használható manuál módja, kikapcsolható-bb intelligens funkciói, és megbocsáthatóbb rigolyái. Azaz: melyik hasonlít inkább egy igazi jó öreg analóg gépre.

Mert túl sok ritka pillanatot szalasztottam el a nyavalyás intelligens automata fazságok miatt. Ja, és hogy miért nem bridgét nézek? A halszem obi miatt. 13mm eqv. látószögű bridgét meg még nem pipáltam... (8mm x aps-c crop factor = 13mm)


-...- Akkor ezért derengett úgy hogy olvastam már valahol. (köszi hetes)

2018. aug. 24. 18:21
 9/23 A kérdező kommentje:

Már nézem is a MediaMarkt/e-digital/220volt weboldalait.

Meg kérdezek imerősi körben fotósok után.

Köszönöm a tippeket!!

2018. aug. 24. 18:30
 10/23 anonim ***** válasza:

Bármelyikkel lehet úgy fényképezni, mint 1970-ben, hogy beállítod ezt, azt meg amazt.

Az összes többi fícsör meg pont úgy van, hogy a sokat fényképezőket meghallgatták, hogy milyen funkciókat tartanának jónak.

2018. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!