Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri 100 000 forint értékben...

Megéri 100 000 forint értékben fényképezőgépet vásárolni?

Figyelt kérdés
Vagy ebben az árban csak pénzpazarlás lenne?

2018. dec. 25. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell tudnod.

Lehet már 30 ezer körül is hétköznapi használatra megfelelő fényképezőt kapni. Nyilván egy százezres árfekvésű sok tekintetben jobb lesz, főleg, ha nem csak a kistesót, meg Bodri kutyát fényképezed az udvaron, fényes nappal. Nézd meg a paramétereit, hasonlítsd össze egy olcsóbbal, és mérlegelj, hogy szükséged van-e rá!

2018. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
73%

Ezt a kérdést ismeretleneknek feltenni értelmetlen dolog. Te ismered a saját anyagi kereteidet, hogy ehhez hitelt kell felvenned, vagy egy napi keresetedből meg tudod venni. Te tudod hogy melyik gépről van szó, annak a tudása megér-e ennyit, vagy-e olyan szinten a fényképészetben hogy ki tudod használni a gép tudását. Milyen célra akarod használni. És még sok tényező van, amit nem ismerhetünk.

Én nem adnék ennyit egy fényképezőért, mert amit én le akarok fényképezni, arra bőven elég a telefonom fényképező funkciója. Viszont gond nélkül kifizettem 300 000-et egy óráért. De tavaly autót vettem (nem hitelre), és tökéletesen elégedett vagyok a 3.5 millás Ignisemmel, pedig megengedhettem volna magamnak egy presztízsmárkát is. Nem veszek fél millióért MacBookot, mert amire használom, arra tökéletes 150 000-es Acer-em, de gond nélkül elköltök 2 - 300 000-et egy négynapos belföldi kikapcsolódásra a párommal.

Úgyhogy csak Te tudhatod hogy neked mennyit ér 100 000 Ft., és megéri-e annyit kiadni egy fényképezőgépre.

2018. dec. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
attól függ milyet és milyen célból
2018. dec. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. dec. 26. 00:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik, hogy van egy összeghatár és a fölött vannak a "jó gépek".


Az átlag emberek szeretnek kerek összegekben gondolkodni.

A 100 ezer tipikusan a legtöbb embernél jelenti azt az összeghatárt amit még rá szánna egy gépre.


Sajnos ez nem ilyen egyszerű.


Minden fényképezőgép egy " szolgáltatás csomag " amit a gyártók állítanak össze.


Amíg a csomagban az szerepel, hogy a szenzor mérete 1/2.3", addig te vehetsz 140ezres gépet (csomagot )is akkor sem kapsz jó fényképminőséget.

Viszont kapsz nagy zoom objektívet, kapsz Full HD videó képességet 30-60fps-sel,akár 4K -ás videó képességet, gyenge fényerős objektívet...stb. Vaku papucsot. Mindenféle kreatív funkciót.


Éppen ezért egy kicsit tájékozódj. Ha neked már nem pálya a kommersz fénykép minőség akkor elsődleges szempontod legyen az 1/2.3"-tól nagyobb szenzorméret.

Pl.: 1", 4/3, APS-C. Ezektől már jó fényképminőséget kapsz.


Aztán már csak a megfelelő gépet kell össze párosítanod az igényeiddel és a pénztárcáddal.

2018. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként kedves Lencselovag ne vedd sértésnek, de a hozzászólásod egy vicc.

A fotózáshoz "vajhmi" közöd sincs de azért osztod az észt.

Amit leírtál abból süt, hogy magasról teszel a fotózásra. Csak akkor azt nem tudom miért adsz tanácsot, igaz a kérdező azzal nem sokra ment.


" Én nem adnék ennyit egy fényképezőért..."


Ez mindent elárul. 100ezer alatt még csak fényképezőgépnek látszó tárgyakról beszélünk.

A mobilos fotózás pedig fotós körökben " gáz ".


Persze elő lehet adni a nagy műmájjer dumát de a kérdező azzal sok mindent nem tud kezdeni.De mások sem.

2018. dec. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nyugi 6-os, a fotósok sem egységes, homogén embercsoport egységes véleménnyel. a mobil fotózás leginkább azok körében gáz, akik inkább a gépet nézik, nem a képet és a végeredményt. van egy csomó elismert fotós, aki komplett projekteket végigfotóz mobillal, sőt kiállításokat rendez nagy méretű nyomatokkal és pályázatot is nyer a mobilos képeivel. a mobil ugyanúgy csak egy eszköz, mint bármi más és nem attól jó vagy rossz egy jég, hogy mivel készül, hanem hogy mit tudsz kihozni az eszközből. ehhez meg tudás kell elsősorban.
2018. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, egy 100 ezres gép is lehet jó (főleg használtak közt sokkal jobbat kapsz ennyiért), de azt a legfontosabb belőni, hogy kit vársz a géptől, mire akarod használni,” és hogyan.
2018. dec. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

# 6/8 Időpont ma 02:47

Vagy nem értetted meg amit írtam, vagy csak kötekedni akarsz.

Semmilyen "műmájer" dumát nem adtam elő, egy szóval sem mondtam hogy értek a fotózás, de még csak azt sem írtam, hogy érdekelne. Az meg, hogy fotós körökben mi a gáz pont annyira érdekel mint a fotós körök.

A válaszom lényege - amit jó eséllyel nem értettél meg -, az az, hogy egy feltehetően fotózással most ismerkedő embernek magának kell eldönteni, hogy neki megéri-e 100 000 Ft egy fényképezőgépért. Főleg így, nagy általánosságban kérdezve, nem pedig egy konkrét típusra szűkítve.

De, hogy milyen gáz a mobilos fotózás:

[link]

[link]

[link]

2018. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7

"ehhez meg tudás kell elsősorban."


Hagyjuk már ezt a tudás szöveget. Rendszeresen járok óvodai, iskolai rendezvényekre aztán mindig hallom a "sírást , rívást" hogy nem sikerültek a fotók mert rossz helyen voltak a fények és a gyerekekből semmi nem látszik a mobilos fotókon.Egyéb eseteknél meg egyszerűen csak homályosak a képek.

A mobillal is ott lehet kezdeni valamit ahol "hétágra" süt a nap.Nagy kaland.

2018. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!