Panasonic lumix tz57 jó fényképező lehet telefon után?

Figyelt kérdés

[link]



Árban valami ilyesmit szeretnék.

Sokan mondják, hogy a kompakt gépek már felérnek egy telefonnal....de én eleve nem szeretné egy második telefont, meghát mivel telefonom van egy, inkább egy fényképezőt szeretnék.

Tetszik a kihajtható kijelző, amivel szelfizni is lehet, ahogy én láttam elég kevés kompakt gépbe van ilyen, ráadásul drágábbak is ennél.

Annyi, hogy ez a tz57 2015-ös ezért is vagyok kicsit bozonytalan, nem kéne e valami újabb félét venni.


Esetleg akinek van az meg van elégedve ezzel e géppel? Mik a tapasztalatai?

Ebben az árban van olyan gép, amit ehelyett ajánlanátok?

Nagyon köszi a válaszokat!!!!


2019. jan. 3. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak realfelbontasban és zoom ban tud többet mint egy telefon
2019. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2019. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2.komment
2019. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem TZ-70 van, ami szintén 2015-ös, és annyiban tud többet, hogy manuálisan állítható a záridő és a rekesz, valamint raw-ban is tud fényképezni. Nekem ezek a különbségek fontosak, a tz57 ezért nem jöhetett szóba.


Képminőségben valóban nem lesz előrelépés egy átlag telefonhoz képest. Összevetve a saját telefonommal, a telefonomnak kicsivel kisebb a szenzora(1/3.3"), de jobb a rekeszértéke (f/1.8), és nincs optikai stabilizátora. Így igazából egy cseppet inkább a Panasonic tud jobb képet csinálni, de nem sokkal, egy felső kategóriás telefon már jobb képminőséget tud. Valójában tényleg az a kérdés kihasználnád-e a zoomot. Én igen egyébként, természetfotózásnál. Ha jobbat akarsz, de egy tükörreflexes vagy milc sok lenne, vannak 1"-os szenzorú kompakt gépek is, pl. Panasonic TZ100, persze drágábban.

2019. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!