Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Cseréljem a 70D gépeme canon...

Cseréljem a 70D gépeme canon 5D mark ii-rent ha részletesebb, kevésbé szemcsés képeket szeretnék még akár sötétben is? Vagy vegyek egy komolyabb objektívet? Pl 24-70mm f/2.8?

Figyelt kérdés
Canon 70D gépem van, 70-200mm objektívvel, ha vennék egy canon 5D mark II-t akkor ugyanezzel az objektívvel (70-200mm) hasonló képeket csinálna, vagy szemmelmláthatóan javúlna a minőség, ezalatt azt értem hogy ha ráközelítek a képre is élesebb,jobb minőségü lenne e, illetve jobban bírná az esti fotózást? Vagy ez objektív kérdés inkább? Csak mert Nem vagyok nagyon megelégedve a 70D képekkel, rossz a minőség.

2019. jan. 3. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen ISO értéket használsz? A tesztek szerint az obi elég jó a váz sem utolsó
2019. jan. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kérdésed alapján a saját elméleti (és gyakorlati) tudásodon kéne elsősorban fejleszteni.
2019. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"A tesztek szerint az obi elég jó"

Mármint melyik? Mert csak a Canon gyártott legalább hatféle 70-200-at. Vajon a kérdezőnek melyik van? f4? f2.8? IS? Vagy IS nélküli? És milyen 24-70-re gondolt, IS-sel vagy anélkül?

A kérdés alapján azt mondanám, user error.

2019. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én biztos nem cserélném.

Oké, hogy nagyobb a szenzor, viszont 5 évvel öregebb modell.

A 6D szerintem jobban megérné. Fiatalabb mint az 5d mk2 és szintén full frames.


Egyébként mit jelent nálad a rossz minőség? Mert a rossz képminőség tényleg lehet felhasználói hiba. És igen egy jó objektiv akár csodákra is képes, de a gépet használni is tudni kell. Sötétbe pedig a "segéd" eszközöket is ki kell használni. állvány, vaku.

Ha a téma engedi a hosszú záridőt, akkor állványról simán lehet iso 100-on is lőni.

2019. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, igen, a korkülönbség... A zajtól, ha kell a magas ISO, meg nem szabadulsz semmiképp sem, legfeljebb kevesebb van, vagy legfeljebb nagyobb felbontásban a zajszűrő algoritmus sikeresebb.

Tesztfelvételeket magad is láthatod, a következő oldalon:

[link]

úgy, hogy a második (akárhányadik) oszlopban átállítod 5d M2-re, és alul húzgálod a kurzort a különböző ISO-k felett.

2019. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
(a 2 gép amúgy egyaránt 20 Megapixel körüli, de a 6D is az, de ha azt a következő oszlopban beállítod, azért a 70D és a 6D között látványosabb a minőségbeli különbség [zajban])
2019. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az nagyon nem mindegy,hogy melyik szenzorban mennyi tartalék van(utómunka,expo kompenzáció).Ebből a szempontból nincs is értelme összehasonlítani a két gépet.Szóval szerintem megéri lecserélni.
2019. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
...ja és mindenképp cseréld le az obit is egy fixre (ha már a 24-70 szóba került,amit kiválthat egy fix obi).A zoomok között vannak olyanok,amik nyulat dobni jók.A fixeknek nagyobb a felbontása és a konstrukciójukból adódóan a fókusszal is ritkábban van baj.FF+fix obi = verhetetlen kombó :)
2019. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Úgy dontottem hogy megveszem a mark iv-t vagy iii-at :D nagy valtas, de szeretnem mar akkor a legjobat venni, és mondjuk egy 35mm obit hozza majd kesobb.:)

Koszonom az osszes valasz hasznos volt, erre nem szamitottam.

2019. jan. 5. 00:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, a mark IV-nek egyéb előnyei is vannak, a képminőség szempontjából is, például a precíz autofókusz - bár a 70D-t nem ismerem e szempontból, meg a 30 Mp felbontás.

Bár majd jönnek az újabb problémák, például nem nagyon akarsz elmenni a gettóba egyedül úgy, hogy a nyakadban lóg a gép, mert ha szembejön egy vidám társaság, és rábeszélnek, hogy cseréld el a náluk levő féltéglára... Meg, ha elmaradtál kicsit az élvonaltól, az egész otthoni számítástechnikai hátteret fel kell újítani, a nagy fájlok miatt, pláne, ha RAW-ban fotózol, hamar betelnek a memóriakártyák, stb.

2019. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!