Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy régi,35mm f2.8 vagy f2.4...

Egy régi,35mm f2.8 vagy f2.4 objektív micro 4/3 rendszerhez?

Figyelt kérdés

Portréhoz, illetve közeli témákhoz. Oké hogy nem fogja hozni pl. egy Nikkor 28-70 f2.8 élességét nyitott rekesznél, de mégis, csak használható lenne nem? Meg hobbira olcsóbb... :)


Vagy pl. 28mm f2.8 hasonló céllal? Kb. 56mm ekv. lenne



2019. febr. 27. 20:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Azzal viszont megfogtál, hogy az obi rajza marad a régi attól hogy 70mm-nek felelne meg a 35-ös obi? Azt olvastam igen hogy a 35-ös még nem jó portréra."


Egy kisebb, íveltebb lencse torzít jobban vagy egy nagyobb, kevésbé ívelt? Szerintem te is tudod a választ a kérdésre.

2019. febr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
De egész alakoshoz kicsit messzebbről még jó lehet. Na de akkor szétnézek az ötvenesek között. A Yashica ML vagy a Pentax-M pl. jónak tűnik. Azért Zeiss szintű minőségre egyelőre nincs szükségem :)
2019. febr. 28. 17:07
 13/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom egyébként, hogy mennyit szánsz rá, de pl ez szerintem jobban megéri, mint egy régi analóg.


[link]


Nem kell adaptert venned (kivéve ha nem a gépedhez való) és 4/3-os, ezért nyugodtan felszorozhatod és jó lesz portrézni mert ekv. 50mm. Fényerőben is leveri a régieket. Nem lesz akkora torzitás, mint az FF 35mm-nél (ha lesz egyáltalán).


Ahogy néztem a magyarországi piacot, ez elégé jó ár/érték arányú obi. (Egyébként ahogy néztem a 4/3 nem egy olcsó rendszer.)

2019. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!