Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » CMOS szenzor tisztításhoz...

CMOS szenzor tisztításhoz kellene Isopropyl-alkohol, de csak nagy kiszerelésben lehet kapni. Valamilyen fórumon nem tudnék fotósoktól venni egy keveset?

Figyelt kérdés
Nem drága, de fölslegesen nem szeretnék fél litert vagy litert venni egyszeri használatra.

2019. máj. 1. 09:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább speciàlisan erre való eszközt vennék. Aki komolyan veszi ezt a dolgot nem loceolja alkohollal a szenzorát.
2019. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha olyan a szennyeződés amit a gép tisztítója vagy a pumpa nem tud eltávolítani, akkor én inkább szakemberhez vinném.

Ott legalább megfelelő körülmények között végzik el a tisztítást és nem egy poros szobában.

Lehet, hogy drágább mintha magam csinálnám, viszont olcsóbb mint egy szenzor csere vagy egy új gép.


De te tudod. Biztos van fotós csoport frászbukon (én nem használom így nem tudom), ahol találhatsz. Vagy megveszed a 250 ml-s kiszerelést kb abban az árban mint az 1 literest és a maradékot te hirdeted meg eladásra.

2019. máj. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nem az Isopropyl-alkohol a legjobb erre a célra? én úgy tudtam a szakemberek is azt használnak
2019. máj. 1. 10:35
 4/18 anonim ***** válasza:

cmos sensor cleaning


Néhány keresőszó, amit a Google kiválóan képes értelmezni.

2019. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A Lenspen-nek van itthon kapható szenzortisztító kitje, kb. filléres tétel, ha nem akarod szakemberhez vinni. Az biztos, hogy nem kezdenék el alkohollal szórakozni...
2019. máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"cmos sensor cleaning"


Képzeld én is rákerestem. És sokan el akarnak adni mindenfél elöttyöt, amiről nem is tudod mi van benne és nincs semmi garancia. De én pont úgy tudom, hogy az izopropil alkohol a legjobb hiszen foltmentesen gyorsan elpárolog. De ha te jobban tudod, akkor kérlek linkeld, vagy indokold és ne nézz hülyének, mint aki nem tudja a Google-t használni. Amit a neten leírnak nem hétszentség, de ha érvelsz valamivel, akkor szívesen eololvasom.

2019. máj. 1. 15:08
 7/18 anonim ***** válasza:
Én nem tudok arról, hogy bárki aki szakmabeli isoporopyl alkoholt használna és nem is javaslom, hogy ezzel a felkészültséggel nekiállj a szenzorodon kotorászni.A Lenspen termékei amúgy megbízhatóak, de valószínűleg jobban jársz ha elviszed szervizbe és kitisztíttatod.
2019. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

[link]

Pl. itt is írják az isopropyl alkohollal való tisztítást. Én is azzal szoktam, vagy 96%-os alkohollal. Eddig semmi baja nincs, csak attól félek, nehogy egyszer véletlenül megkarcoljam.

2019. máj. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy a keresőszavakat sértésként fogják fel egyesek, holott csak egy plusz, ami vagy jó valakinek vagy nem.

De nyugodtan lehet arcoskodni, akkor majd biztosan szívesen fogok segíteni /leszarom.

Nekem nem olyan fontos a te problémád, hogy eltűrjem mellé még a pofázást is.

2019. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán szükség van a szenzor nedves tisztítására? Mi a panasz?
2019. máj. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!