Canon EOS 1200D vagy 4000D?

Figyelt kérdés
Ebben az árkategóriában van másik jobb gép?

2019. jún. 3. 21:43
1 2
 1/11 anonim válasza:
13%

Szerintem, ha van legalább egy S8-ad, vagy iPhone 8-ad, azt használd inkább és tegyél félre még hozzá.

Belepő kategória alja, hasonló eredményt kapsz telefonnal ami a kezedben van.

Ha mindenképp gépet akarsz, ajánlom használtan a felsőbb, akár régebbi kategóriát.

Én is így voltam, egy Nikon D610 pl. fényévekkel lekörözi ezeket képminőségben és színvisszaadásban. Remélem nem vetted támadásnak.

2019. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Ekkora baromságot válaszolni...

Attól, hogy belépő kategória, még ugyan az a szenzor van a gépben, ugyan olyan objektíveket lehet rácsavarni mint bármelyik másikra.

Ergo pont a képminőség az, amiben kenterbe veri a telefonodat...

A belépő kategória lassabb, kevesebb szolgáltatást nyújt mint a felsőbb kategóriás gépek, de arra pont jó, hogy az ember az első lépéseket megtegye.

Telefon...

Lol.

2019. jún. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Egyiket sem venném. Általában belépő tükröst inkább nee...
2019. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Engem nem az érdekel hogy te mit vennél meg mit nem főleg úgy hogy le sem írod hogy mi lenne helyette jó ami nem megy 120 felé..
2019. jún. 4. 15:22
 5/11 anonim válasza:
0%

Ugyanaz a szenzor van ebben, mint egy felsőbb kategóriásban?

Úgy látom nagyon nagy a hozzáértés.

Valószínűleg nincsen géped, ezért rámondod ezt a baromságot.

Telefonban van manuál mód, tudsz vele fotózni rawban, majd lightroomban is gyakorolni. Ha ismerkedni szeretnél ezzel a dologgal, arra alkalmas. Gondolom 120-ban legyen lencse is, akár tudsz venni egy kompaktot.

De még mindig azt tanácsolom, hogy ameddig nem tudsz 200 környékére menni legalább, addig bőven jó a telefon manuál módja. Sokat tanulhatsz vele amit később egy nagyobb tudású gépre átvihetsz.

Nyugodtan le lehet pontozni, amiért őszinte vagyok és nem mondom azt, hogy meg leszel vele elégedve / kötelező kezdő gépen tanulni.

2019. jún. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem azért vagy lepontozva, mert ökörségeket írsz... xD
2019. jún. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező és #5


Panasonic GH2-m van, körberöhögi ezeket e belépő tükrösöket.


Amúgy az nem baj, hogy 1200D-t már két éve nem kapni, a 4000D-nek meg műanyag a bajonettje?



4000D-nél még:


- nincs csak egy vezérlőtárcsa

- látszik már a képein hogy olcsó fröccsöntött váza van, a gombok szintén azok a kemény, kopogósak

- nincs csak első tárcsa a markolatnál

- hangot monóban vesz fel (csak egy mikrofon nyílás van, baloldalt)

- nincs AF segédfény? Ez vicc 2019-ben?

- tükrös, nem prizmás kereső


Ezek után, védd ezeket a gépeket még, vegyed vigyed.

2019. jún. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

<facepalm>

És a GH2 mennyibe kerül, okostojás? Mint egy belépő tükrös?

</facepalm>

2019. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
750D használtan? 18-55 f/3.5-5.6 Is STM obival
2019. jún. 7. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Első gépnek szinte mindegy.

Az első egy-két évet úgyis az ismerkedéssel fogod tölteni, kb. ennyi kell ahhoz, hogy eldőljön, a polcon fog-e porosodni a gép vagy szétnyúzod.

Ez utóbbi esetben pedig egyrészt le fogod strapálni, másrészt meg fogod ismerni annyira, hogy magadtól is tudni fogod, mi legyen a következő, legyen szó akár objektívről, akár vázról.

Nem kell sokat agyalni rajta, az legyen inkább a szempont, hoyg közeli ismerősnek, barátnak, családtagnak milyen gépe van, akitől tudsz esetleg kipróbálásra komolyabb objektíveket, vakut, egyebeket kölcsönkérni.

2019. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!