Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » CASIO rádiójel vezérelt órát...

CASIO rádiójel vezérelt órát nem lehet beállítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mi előtt még óráshoz rohannék, és egy vagyont kifizetnék, felteszem ide a kérdést hátha tudtok segíteni.

Van egy CASIO karórám ami rádiójel vezérelt. Analóg+digitális. Kb. 7 év után most vettem elő a fiókból. Elemet kellett cserélnem benne mert teljesen le volt merülve. Kicseréltem, működik, viszont képtelen vagyok beállítani manuálisan, hogy rádiójelen beálljon a pontos idő. Elvileg éjszaka kellene automatikusan beállnia. Akkor sem áll be csak csippan egyet(Pont fent voltam éjszaka). Követtem a leírtakat a könyv szerint, viszont amikor kiválasztom PAR, majd GMT-re állítom(Villog), akkor kellene megnyomnom a jobb felső sarokban(Oldalt) a gombot. Megnyomom, de ahelyett hogy az összes mutató mozogna, eltűnik minden a kijelzőről, és nem csinál semmit. Szerintetek mi lehet az oka? Előre is köszönöm a válaszokat.


máj. 1. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Rossz a vétel. Próbáld meg ablakba tenni éjszakára, ott talán jobb lesz.
máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de semmi.
máj. 1. 09:40
 3/17 A kérdező kommentje:
Annak lehet hozzá koze, hogy kb 10 éves elemet raktam bele? Teljesen új, én bontottam ki most, viszont kb. 10-11 éve lett vásárolva.
máj. 1. 09:43
 4/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
8%

"Mi lőttünk még óráshoz rohannék"


ha ott van elottetek akkor miert nem?

máj. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nincs előttünk. Faluba lakok, és a legközelebbi órás 25km-re van tőlem.
máj. 1. 09:47
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet köze, igen. Szokott lenni rajta egy lejárati dátum, ami általában 4-6 év, a Duracell és Energizer drágább változatain 10 év. Ezután már csak azért se tedd bele, mert szétfolyik és akkor az órás is nagyságrendekkel nagyobb összeget fog elkérni a javításért.
máj. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hát akkor kiveszem belőle, és csütörtökön megpróbálok eljutni egy óráshoz.

Egyébként nem Duracell, és nem is Energizer. Mincell CR1616 3V. Remélem csak az a baja, hogy kisebb benne a feszültség mint ami kellene. Lehet, hogy a kijelzőhöz nem kell a 3V, de a nagy mutatók forgatásához már igen. Bár nem tudom, nem értek hozzá. Egy próbát megér az az 500 forint.

máj. 1. 10:03
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdi az összes motort tekerni, akkor leesik az elem feszültsége, és azért tűnik el a kijelző tartalom is.

Elemcsere után jó lesz.

De nem csak éjfélkor áll be, az adatok percenként érkeznek, ha jó a vétel és még nem volt frissítés, pár percen belül rendberakja magát.

máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Remélem tényleg úgy lesz. Mielőtt el lett rakva, előtte nem volt neki baja.
máj. 1. 11:31
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
az elem mikori?
máj. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!