Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » CASIO rádiójel vezérelt órát...

CASIO rádiójel vezérelt órát nem lehet beállítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mi előtt még óráshoz rohannék, és egy vagyont kifizetnék, felteszem ide a kérdést hátha tudtok segíteni.

Van egy CASIO karórám ami rádiójel vezérelt. Analóg+digitális. Kb. 7 év után most vettem elő a fiókból. Elemet kellett cserélnem benne mert teljesen le volt merülve. Kicseréltem, működik, viszont képtelen vagyok beállítani manuálisan, hogy rádiójelen beálljon a pontos idő. Elvileg éjszaka kellene automatikusan beállnia. Akkor sem áll be csak csippan egyet(Pont fent voltam éjszaka). Követtem a leírtakat a könyv szerint, viszont amikor kiválasztom PAR, majd GMT-re állítom(Villog), akkor kellene megnyomnom a jobb felső sarokban(Oldalt) a gombot. Megnyomom, de ahelyett hogy az összes mutató mozogna, eltűnik minden a kijelzőről, és nem csinál semmit. Szerintetek mi lehet az oka? Előre is köszönöm a válaszokat.


máj. 1. 09:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
11 éves kb.
máj. 1. 14:02
 12/17 anonim ***** válasza:
40%

Amit beleraktál cserének?

Akkor mi a fenét vársz? :DDDD

Vegyél egy új elemet és azzal próbáld meg.

Faternak is van egy ilyn haverja... a 8-15 éves elemeket hordja ide hogy mérjük meg még jó-e. Én meg nem tudom neki megmagyarázni hogy terheletlenül mérve lehet hogy jó, de azonnal beesik a feszültség ha kap egy kis terhelést.

máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mivel új az elem, gondoltam hátha működik vele. De ahogy fentebb is írták, ha új is az elem, akkor is 4-5 év.
máj. 1. 15:39
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Az az elem milyen idős amit beleraktál, ez volt a kérdés.
máj. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Arra írtam, hogy 10-11 éves
máj. 1. 16:31
 16/17 A kérdező kommentje:

Kicseréltem új elemre, már csak az a bajom, hogy nem oda áll be ahová kellene.

11 órakor próbáltam beállítani, kiválasztottam "PAR", és reggel fél 8-ra áll be. a digitális kijelzőn 11:05, tehát ott meg 5 percet siet. Kint a szabadban állítottam be, semmi sem árnyékolja.

máj. 2. 11:22
 17/17 anonim ***** válasza:
A rádiós faliórámnak több, mint fél óra kell szinkronizálnia magát a jelhez. Rettentően messze van a torony tőlünk és nagyon gyenge a jele. Ha az órán manuálisan kell inicializálni a szinkronizálást, akkor valószínűleg nem fut annyi ideig a processz, hogy szinkronizálni tudjon hozzá.
máj. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!