Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Segítenél GPS témában eligazodni?

Segítenél GPS témában eligazodni?

Figyelt kérdés

Segíts létszíves abban ,hogy milyen GPS-t vegyek,mit ajánlanál? Nagyon nulla vagyok a témához és nem szeretnék belefutni valamiben amire esetleg rábeszélnének az eladók.

Mit kell néznem ? Milyen márkájú gépet? Milyen program? térkép? gyorsaság? Szoftver? Stb, Egy átlagos autós vagyok de viszonylag sokszor járok külföldre (Horvátország volt Yugoszlávia de nyugatra is) Használt gépet ajánlatos venni? Mit kell tudnia egy mai GPS-nek,mi az ami elvárandó tőle 2013-ba. Köszönöm !



2013. okt. 17. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a kenyérkeresőd, akkor ne vegyél valami olcsó noname kínai gps-t.

Figyelj arra, hogy a térképhez milyen frissítés jár, mennyi ideig.

TomTom, Mio,

[link]


Rajtad múlik milyen képátmérője legyen, nyilván minél nagyobb, annál jobb. A térképek milyen lefedettségűek legyenek, Kelet EU, NYugat EU, Teljes EU stb.


LEgyen -e TMC vevője, ez arra való, ha útközben dugó van, akkor értesíti a GPS vevőt digitális jelekkel és akkor újra tud tervezni a navigáció. Mondjuk mész egy autópályán, de baleset történik, lezárják, viszont ezt egy központba jelentik, amit TMC-n jelet kiküldenek, így mint egy rádió készülék a GPS-ed értesül arról, hogy lezárták az autópályát és még időben letérsz az autópályáról.


Vannak egyéb funkciók, én egy ideje nem követem ezeket, de régen volt olyan amiben volt fényképezőgép és belementette a GPS koordinátát. Ez arra volt jó, hogy lefényképezed a kertkapudat, a GPS belementi a pozició adatokat, te elküldöd a barátaidnak a fényképet a kertkapudról és a hasonló funkciójú GPS-re ha rátöltik akkor elég a képet kiválasztani és kiolvassa belőle a címet a GPS. Ez inkább ilyen plusz funkció, aminek nagyon nagy haszna nincs.


További funkciók a zenelejátszás, vagy rádió vétel, képnézegető funkció memóriakártyáról, esetleg FM transzmitter, ami a zenét tudja az autó rádiójára átsugározni, mint egy "mini" helyi rádióállomás.

2013. okt. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy okostelefon mindent tudni fog a megfelelő szoftverrel.
2013. okt. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Okos telefon? Megfelelő szoftver? Nem rossz de milyen szoftver,milyen térkép,milyen okos telefon?

Külföldön hogyan használom? mivel drága a külföldi netezés? Hát jó lenne ha valaki tudna egy összefoglalóan leírt iránymutatást adni a témában.

2013. okt. 28. 18:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elso szerintem nagyon jol leirta!


Okostelo nem jo, mert ha a hegyekben vagy, ahol nincs vetel, akkor cseszheted. Ha feledekeny vagy es nem viszel toltot es a telo lemerul, cseszheted. A GPS az jo.


Menj be nyugodtan egy boltba es nezelodj, kerdezoskodj. Tapogasd meg oket, nyomkodd, jatsz vele, majd ha valamelyik megtettszik, ird le nevet/tipus szamat es otthon nezd meg, hogy a neten nem-e olcsobb rendelni, mint a boltban venni.


Attol meg ne felj hogy valamit radsoznak, "nem"-et tudsz mondani, nem?

2013. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!