Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Szerintetek ki fognak halni a...

S55 kérdése:

Szerintetek ki fognak halni a GPS-ek?

Figyelt kérdés
Ha igen, mikor, ha nem, mi az érv az ellen, hogy telefonokat használjunk helyettük?

2017. febr. 6. 21:00
1 2
 11/20 nemcso ***** válasza:

Nekünk több PNA készülék is van évek óta, de én okostelefonos gps-t is használok. Az elöbbiek jeltartása kiesés mentes, szoftvere soha nem fagyott még le. A telefonost azért használom, mert így elég egy készüléket magamnál tartani. Külföldön az előbbit használom, itthon elég az utóbbi.

Ha igazán rámennének a telefongyártók a gps rész fejlesztésére, évek alatt kiejtenék a PNA eszközöket a lakossági használatból.

2017. febr. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Kezdenek áttérni a GPS gyártók az android rendszerre, így szerintem még sokáig életképesek maradnak.
2017. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Azért mert a Dinók kihaltak. a GPS még élni fog ha máshogy nem autóba építve
2017. febr. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Amint a Glonass meg a Galileo is belép, a telók helymeghatározása is sokat fog pontosodni.

De még nagyon sokáig lesznek olyanok, akik NEM térnek át okostelóra és beépített navis autóra, illetve a normálisan látható navigáció érdekében nem fognak 7 hüvelykes tepsi telót venni.

A navi, mint különálló céleszköz szerintem még akár egy évtizedig is életképes maradhat.


De az egyéb eszközökbe integrálódása miatt azért előbb-utóbb el fog halni.

2017. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Sokan makacsságból nem térnek át, mivel nem képesek felfogni, hogy milyen gyorsan fejlődik a technika.

A másik réteg az, akinek munkájához tartozik, pl. kamionosok, szállító cégek, akiknek fontos a precizitás, és a professzionális szoftver.


De ne mond már, hogy átlagpolgár Józsinak szüksége van egyszerre 50 műholdra, és centis precizitásra, hogy átmenjen a három faluval odébbi tescohoz.


A navigációs rendszerek 90%-a egy unreszponzív sz*r, szinte át kell törni a képernyőt, hogy érzékeljen, lassú, fagy, sokáig bootol. 2017-ben sem tudnak belerakni egy rohadt kapacitív érintőkijelzőt, meg valami erősebb mobil CPU-t.

A legolcsóbb telefon is felhasználóbarátabb, mint egy drágább GPS. Ill. mobilnetnek hála, jön az élő közvetítés az utakról, dugókról, torlódásról, egyszóval a forgalom helyzetéről. A szoftverekért nem kell több tízezreket otthagyni, a frissítés egy gomb.


És lakossági felhasználás szempontjából ez számít.

Akinek munkájához kell, GPS, de tök hétköznapi használatra a telefon már értelmesebb.

3 éve vezetek, elég sokat GPS-szel, ezalatt 3 különböző mobilom volt, 2 közép és egy felső kategóriás, egyikkel sem volt soha probléma, max annyi, hogy bevitt olyan helyre, ahova nem lehetett volna, de az már a szoftver hibája volt.

2017. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
25%

Ma az eladott autók nagy részében van egy 6-8"-os kijelző, mint fedélzeti számítógép.

Simán van benne GPS (nem úgy van odabarkácsolva valami tartóban a telefon), nagyon jó láthatósággal, optimális elhelyezésű antennával, ami mobilnál mindig gyengébb, ráadásul nem is a legjobb helyen van.

Szóval felejtős lesz a mobilban lévő GPS, még mielőtt trónfosztották volna a kifejezetten autóba való navigátorokat.

2017. febr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ma az eladott autók nagy részében van"

Igen, a felső kategóriában van beépített GPS, ahol amúgysem probléma hogy ha nincs, akkor vesz bele.

Az autógyártóknak mindig is az volt a problémája az ilyesmivel, hogy mire betervezi egy modellbe és az a piacra kerül, eltelik 2 év. Annyi idő alatt a legutolsó mobiltelefon gyártó is kiad 4-5 új modellt a palettáján. Az autós cégek nem foglalkoznak a szoftver fejlesztéssel, megveszik. Ezzel meg az a probléma hogy leragad a tervezéskori állapotában. Mire az autó a garázsodba kerül, lejárnak a térkép licencek.

A droidnak ez a vitathatatlan előnye, kap egy kis netet és már jön a naprakész térkép.

Jó, autóban is van ilyen, csak annak a gazdája nem a gyakorikérdéseket olvasgatja, mert annyi a kocsi ára, hogy azon a pénzen már sofőr is jár hozzá. És most nyugodtan tekintsünk el az egy-két extrém kivételtől.

Pl. nekem is van a kocsiban gyári navi a Priusban, de nem tudom frissíteni. Illetve jó pénzért megcsinálják, de én nem abba a kategóriába tartozom.

2017. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az én autómban sem volt, vettem egy 2 DINes fejegységet, az most mobilkihangosító, tolatókamera képernyő és miután Androidos olyan navi programot tettem rá, amelyik szimpi volt és persze a legujabb térképekkel, ez olcsóbb volt, mint egy közepes mobil.. <50

Hosszabb távon az autókba sem rakhatnak annyira zárt rendszert. Meg azért lehet őket "frissíteni", ha nem is akármelyiket.

2017. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy egy GPS készlékben manapság eléggé bonyolult a térképfrissítés, míg Androidos mobil esetén ugye netről letöltöd az újabb térképet. A mobilnál még az is előny, hogy tudsz váltogatni az online és az offline mód között, egy GPS-ben általában fix offline mód van (kivéve néhány drágábbat). Az viszont tény, hogy a mobilos GPS-alkalmazások jónéhánya eléggé RAM- és processzorigényes (pl. Google Maps, HERE We Go) vagy állandó internetkapcsolatot igényel (pl. a Waze).


Szóval egyelőre még azt az időt éljük, amikor azt kell, hogy mondjuk, mindkettőnek megvan a maga előnye és a hátránya.

2017. febr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

én vagyok a miabajodos...


GPS =/= GPS vevőkészülék ...


GPS, mint olyan, lesz (és Glonassz, Galileo, Beidou... stb)


mint önálló GPS vevőkészülék... hát, bizonyára lesz.


De be lehet integrálni vevőkészülékeket telefonba, tabletbe is, viszont egy ideig nem fogják tudni elérni azt a pontosságot, mint a speciálisan erre kitalált vevők 2 okból:


1.: pontosság kérdése, de mobiltelefonnál nem nagyon van értelme méteres szint alá menni (méretileg is nagyobb vevőantenna kell, nagyobb-gyorsabb számítási kapacitás, miegyebek


2.: mivel a hadászati pontosságú GPS (még) nem elérhető polgári célokra, ezért polgári célú pontosabb GPS meghatározásokat (önvezető traktorok, földmérők GPS-ei) nem csupán GPS jellel végzik. Hanem más kiegészítő rendszerekkel együtt, speciális adótornyokkal és egyebekkel. (amiket mobiltelefonba integrálni, még úgy vélem, hogy fölösleges...) a mobiltelefonoknál létezik cellainformáció is és toronyháromszögelés, jeltávolság-idő mérés, de ezek a mobiltelefonoknál nem eléggé pontosak (és technikailag nem csak a mobiltelefonon, hanem a mobiladótornyokon is múlik)

2017. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!