Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Használ itt valaki Garmin...

Használ itt valaki Garmin Dezl kamionos navit?

Figyelt kérdés

Van egy Tomtom trucker 6000-rem, de eléggé súlyos hibák vannak benne, amik okot adnak arra hogy váltsak. A versenytársa a Garmin Dezl 770, de nem tudom megéri-e a váltás.


Leírnám mik a gondjaim a Tomtommal, és aki használ garmint mondja el kérem, hogy ezek a hibák megvannak-e benne is, köszönöm!


A gondjaim a tomtommal, hogy ha van egy kerülőút, ami elkerül egy dugót, akkor ha valamiért újratervez, mert rossz helyen fordultam balra pl, akkor a kerülőúttal tervez újra, és ha az pl Londonon megy keresztül akkor képes arra tervezni, és ha nem figyel az ember mert ő abban a hiszemben van hogy az előbbi útvonalat követi az rábaxik :D


Másik gondom, hogy nem írja az országátlépéseket, és nincs automatikus átutazás elkerülés, mint az iGo-ban, sokszor már akkor veszem észre hogy be akar vinni hollandba pl ha németből belgába megyek, amikor már ott vagyok előtte (igen, nem vagyok egy gyakorlott sofőr, nekem ezek még új dolgok hogy merre kell menni...).


Gondom még, hogy az útvonal tervben a lépéseket nem lehet egyesével megnézni hogy mikor érek oda, és hány km-re van, mint az iGoban, és hogy ha betervezek egy másik utat, pl egy elkerülést, akkor nincs az eredeti útvonal visszaállítása lehetőség.


Végezetül ami még nagy gond, hogy nagyobb városokban/városoknál pl London vagy Párizs, kb 10 perc mire letervez egy útvonalat, sokszor kellett leállósávra állni mert kritikus volt a helyzet ez a xar meg 10 percig gondolkozott még... Szóval iszonyat lassú ha terhelés alatt van.



Ezekre lennék kíváncsi, hogy ezek a betegségek megvannak-e a Garminban is, mert ha igen akkor nem sok értelme lenne váltani.


Előre is köszönöm!



2018. ápr. 11. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Navon 490-nel kamionozok és jó.
2018. ápr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én Navon 490-nel kamionozok és jó. Igaz kamion program nincs rajta de oda figyeléssel jó. Pillanatok alatt lehet vele újra terveztetni, köztes pontot berakni, nem gondolkozik.

Amúgy se lehet ezekre 100%-ig hagyatkozni.

A kerülőket meg staunál ne ő mondja meg.

2018. ápr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ne haragudj, de te most viccelsz? Ha egy 2 lélekfős faluba kell menni akkor nyilván megteszi, de ha egy Londonba kellene bemenni akkor nehogymár te ott nekiállj és a táblákat nézegesd amikor lehet hogy az a negyed teljesen kamion tranzit tiltásos és teljesen másmerre kellene kerülnöd.


Ugyan ez a kerülőkkel is, pl itt magyarba jól leszopnád magad most hogy az M1-et csinálják és fél-órás dugók vannak, örülsz a fejednek hogy majd te jól levágod az 1-esen ahol teljes kamiontilalom van aztán fordulhatsz vissza mert a gps-ed ez nem vágja MERT AUTÓS :D


Komolytalanok kíméljenek köszönöm...

2018. ápr. 16. 15:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedig vagy 5 éve ezzel járom európát, angolt is.
2018. ápr. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
kamionos navigáció is simán bevisz a tiltásba, ezt elsőkézből mondom, az SZSZT után kell menni: SZemed, SZabályok, Táblák
2018. ápr. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!