Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Router (WIFI) sebességteszt?

Router (WIFI) sebességteszt?

Figyelt kérdés

Van konkrét olyan applikáció online vagy ( letöltve / program ) amivel konkrétan a routerünk , wifink leadási sebességét lemérhessük ?

Ugye bár nekem 300 mb/s van írva a router maximum leadási sebbeségére , de a netem csak 50 MB/S tudd leadni , ugye speed test-en is csak 50 mb/s jön le... Na szóval ezen kívül nincs olyan ami nem az internet sebességét méri hanem maga a számítógép és a router közti adatátvitelt tudná mérni? Hogy valójában le tudna-e adni 300 mb/s ha lenne valóságban olyan internetem ? Gondolom érthető a kérdésem ?


2019. márc. 17. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy valójában le tudna-e adni 300 mb/s ha lenne valóságban olyan internetem ? Gondolom érthető a kérdésem ?"


Szerintem ilyen nincs.

2019. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 repulo ***** válasza:
40%

Valami fogalmi zavart érzek.

50 MB/s = 400 Mb/s

2019. márc. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10%

Egy dolgot tisztázzunk gyorsan: a mérés azért mérés, mert számokkal értékekkel dolgozunk. A "ha lenne" ilyenkor nem nem opcionális.

Azt meg lehet mérni, hogy milyen gyors a WIFI-n a net, de hogy milyen gyors tudna lenni, ha lenne akkora neted, ilyen mérés nincs.

2019. márc. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

A profiknak szánt termékek (Aruba, Mikrotik stb.) tartalmaznak olyan beépített sebességmérő megoldást, ami router-router, router-AP vagy router és kliens között mér. Ez például a Mikrotik Btest:

https://www.youtube.com/watch?v=1lWJyHXliVg


300 Mbps specifikáció elméleti érték. Gyakorlatban 40-50 Mbps, 40MHz sávszélességgel 70-80Mbps mérhető.


Léteznek kliens-kliens között mérő programok, mint pl. LAN Speed Test. Ha van két géped a wifire csatlakozva, ezzel is kaphatsz becslést a sebességről. Ha megosztott folder elérésének sebességét méred vele, ne feledd, a meghajtó sebessége, a hardver teljesítménye, a használt protokoll befolyásolja a kapott eredményt.

2019. márc. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Két gépet csatlakoztass a routerhez vezetékkel és kezdj el másolni közöttük valami nagy fájlt. Lehetőleg SSD-s gépek legyenek, mert akkor a merevlemez limitálni fogja az átviteli sebességet.
2019. ápr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!