Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Indulciós főzőlapom van, ami...

Indulciós főzőlapom van, ami egy fazisu. Jelenleg keves neki a 21 amper. Mennyi aperre bővittessem ki, hogy az összesen (4 tűzhelyt össze számolva) 9000 wattos -os lap mind a 4 “tűzhelye” maxon tudjon menni gond nelkűl? 32,54 amper?

Figyelt kérdés
Fontos lenne az infó.

#Indukciős főzőlap tekjesítménye
2019. júl. 31. 02:07
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy direkt lekapcsoltam mindent, amikor a két lapot felnyomtam 9 fokozatra... ennyit bírt, 4000w-ot
2019. aug. 1. 00:02
 12/20 A kérdező kommentje:
Az a furcsa, hogy a villany óránál 25 amperes biztosíték van (ebből gondoltam hogy 25 van mindenhol) de az indukciós lap két főzőhelye együtt 4000wattot vesz fel max fokozaton (minden más ki volt kapcsolva a tesztnél!) ennél többet nem bír, de ez meg azt jelenti, hogy 16 amper van mindenhol??? :o (4000/230=17,3) (((Ha ez igy van, akkor 31 amperrel elmegy minden lap egyszerre, Power boost fokozaton meg 52 amperrel)))
2019. aug. 1. 00:11
 13/20 A kérdező kommentje:
Tudom kicsit katyvasz lett, de amit utólag írtam remélem helyes számolás, erősítsetek meg, jól számolgattam én ezt, és várnám a választ a 10mm2 es dologra, valamint ha maradnék a 32 amperes fel fejlesztésnél, akkor az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor simán felnyomják, vagy át kell e varriálni bármit is evégett?
2019. aug. 1. 00:14
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha a hálózatod elbírja a 32 Ampert, akkor ingyenes a fejlesztés. Ha nem megfelelő, akkor sokba tud kerülni. A vezeték átmérőjét mindig az átfolyó áram erőssége határozza meg. Egyébként azt hagy kérdezzen meg, mit főzöl úgy, hogy maxon megy folyamatosan 2-3 hely is, rommá éget mindent úgy.
2019. aug. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Pl. ha két helyen sütök, harmadikon meg krumplit főzök :D (Pl. rántott hús és rántott gomba, tök lesz) vagy ezek mellé egy kis leves :D

Nem olyan nehéz elképelni egy rendes háztartásban az ilyesmit :)

A max csak teszt volt, de amugy ha nem teszem maxra a két tűzhelyet, akkor sem megy a harmadik kulturáltan.

Köszi a választ :)

2019. aug. 1. 10:24
 16/20 anonim ***** válasza:
Reformálni kell az étkezési szokásaitokat, ameddig nem oldódik meg a helyzet :) Párolás, lassú főzés, stb, a természet üzenni akar valamit :)
2019. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

:)))

Igaz. de fel kell fejleszteni a dolgokat minimum 32 amperre... Mert ha megy a Bojler, Mosogatógép, meg az elszívó, akkor már as legnagyobb lap nem bírja a Powerboost fokozatot (3700w)

Szóval mi a gáz ha nem ez??? :)))

Ez már nem is az étkezési szokásokról szól, hanem arról hogy tényleg kaka van a palacsintában...

2019. aug. 4. 13:07
 18/20 anonim ***** válasza:
Mindent összegezve, az életben soha ne legyen ennél nagyobb bajotok :)
2019. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"Mindent összegezve, az életben soha ne legyen ennél nagyobb bajotok"

Hát de nem is a probléma mértéke volt itt a kérdés ;)

2019. aug. 5. 05:17
 20/20 anonim válasza:

Nem lehetne a bojlert kapcsolt áramra kötni? Az kevesebbe is kerül, és teljesen független a fő hálózattól akkor.

Kérdező... 10mm2-es vezetőjű kábel valóban kb. 1cm vastag. Maga a többszálú vezető benne kb. 4mm össz átmérőjű, de védőköpennyel együtt tényleg 8-9mm körüli lehet.

2020. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!