Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hajdú Energomat. Mi lehet a...

Hajdú Energomat. Mi lehet a baja? Most én sem jövök rá.

Figyelt kérdés

Nem szívja be a vizet, eredetileg azt hittem van beszívószivattyú ,de nyilván mágnesszelep.

Viszont kénytelen voltam mosni, és vödörrel töltöttem a vizet be.Èszrevettem hogy a 4es program végén a centrifugálás előtt beszívja. Programhiba.? Vagy mágnesszelep? Vagy más is lehet?



2019. aug. 15. 08:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Èszrevettem hogy a 4es program végén a centrifugálás előtt beszívja."

Ha egyszer már rájöttél, hogy hülyeség a beszívás, akkor legalább ne használd ezt a szót!

Beengedés legfeljebb.

Borzasztó egyszerű egyébként, először is rámérsz a mágnesszelepre, hogy kap-e feszültséget.

2019. aug. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kezdő vagyok szerelésben. Ha nincs itt feszültségméröm, akkor mit tudok csinálni? Ha 3 tól végigvitte a programot úgy hogy csak a centrifuga előtt nyitott ki a szelep mi lehet még? Vezetékkorrodáció?
2019. aug. 15. 12:23
 3/16 anonim ***** válasza:
Köss lámpát a szelep vezetékére. Valami kis izzót, mint a hűzőben van.
2019. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Wadmalac ***** válasza:

A centrizés előtti vízbeengedés gondolom az öblítőprogram. Ha ez működik, akkor nem hiszem, hogy a mágnesszelep lenne a gond.

Ebben a programot még egy forgó tárcsa vagy dob adja, felületén réz érintkezőkkel, nem?

Lehet, hogy sima kontakthiba van az első vízbeeresztésnél a forgó programelem és az érintkező közt, nem?

2019. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ahogy viszi végig a parogramot, és töltögettem végig, csak a legutolsó öblítésnél nyitott ki a szelep. Akkor már az öblítőrogram ment rég, már 4 öblítest( nem számoltam) feltöltöttem vödörrel.
2019. aug. 15. 14:25
 6/16 Wadmalac ***** válasza:

Akkor lehet hogy nem CSAK az első feltöltés kontakthibás. :D

Feltéve, hogy tényleg programdobos vagy -tárcsás.


Példaként ezt hoznám:

[link]


Ha itt le van kopva az a tárcsabütyök, ami a vízbeeresztést nyomkodja, akkor bizony az kimarad.

2019. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kontakthibás lesz a programkapcsoló. A szelep jó mert nyit/zár.
2019. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy attól hogy a kihúzott programgombot tekertem?
2019. aug. 16. 18:45
 9/16 A kérdező kommentje:
Az azt jelenti amit az első válaszoló is írt , hogy elkopott a programtárcsa eleje? Hol kapok olyan tárcsát?
2019. aug. 16. 18:46
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A programtárcsát kihúzva is lehet tekerni, nem lesz baja az Energomatnak, csak "felgyorsul" a program.

Egy szinkronmotor forgatja lassan, egy csúszókuplungon keresztül, ezért nem árt neki, ha kézzel tekered, illetve ugyanaz történik állóhelyzetben is, vagyis mindegy.

A programkapcsolót csak komplett lehet cserélni, ilyen bütyköstárcsákat soha nem is lehetett kapni hozzá, amúgy is inkább az érintkezők szoktak beégni.

A programkapcsoló szétszedése szép műszerészmunka, pontosabban szétszedni még hagyján, de összerakni már művészet. Van két bontott programkapcsolóm, egyiket szétszedtem a kíváncsiságból, de összerakni már nekem sem volt türelmem, pedig valamikor magnók, videók, lemezjátszó stb. javításával foglalkoztam.

Kényszerhelyzetben persze más lenne, bizonyára erőt vennék magamon.

2019. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!