Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mikro helyett létezik valami...

Mikro helyett létezik valami egészségesebb étel melegítő? Nem gáztűzhelyre gondoltam.

Figyelt kérdés
Mikro helyett
2019. aug. 19. 09:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Elektromos tűzhely.


De mi a bajod a mikroval ?

2019. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vannak olyan sütők, ami hasonló méretű, de alsó és felső izzószálakkal melegít, illetve infrasugárzó fűtőbetétekkel (szinte ugyanaz), grillfunkcióval is.

Ha körülményeskedni akarsz, nehezíteni az életed, jó eséllyel feleslegesen.

2019. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem létezik a mikrónál egészségesebb.

A mindenféle mendenmonda csak babona.

A mikrohullám közvetlenül a vízmolekulát hőmozgásának amplitudoját növeli. Ez kiméli a legjobban az ételt, jobban mint a sugárzásos vagy kontakt hőátadás.

2019. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
indavideo.hu/video/Tenyleg_karos_a_mikro_Megkerdeztuk_a_szakertot?fbclid=IwAR1LzxkXzHXsQNJwCiPkFjSxKQwuj9cr7nNbRd6C22YvEBTYxIElQudzZIc
2019. aug. 19. 12:42
 5/15 lali24 ***** válasza:
100%
nem tudom, hogy ki ez a "szakértő", de azt igen, hogy hülyeségeket beszél.
2019. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
svájcban már betiltották... 15hónapos gyerekem kajáját sem szívesen teszem oda. Akkor valaki küldene linket milyen a mikró helyettesítő? :-)
2019. aug. 19. 13:27
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
A mikrohullámok káros hatása pont úgy nem bizonyítható mint az összes többi hullámé. Gondolok itt az elektromos áram, az adótornyok a telefonok és ezerféle egyéb elektromos berendezésre. És ezeket ki sem tudod tiltani az életedből, tehát nem értem, hogy miért pont a mikrohullám miatt aggódsz...
2019. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szirty ***** válasza:
100%

Tényleg sok botorságot beszél (pl. hogy a sugárzás a vízmolekulák rezonanciájával melegít).


Egyszer olyat olvastam, hogy a mikró annyira káros, hogy ha mikrózott vízzel öntözünk növényeket az kipusztul.

Régebben fogtam 6 műanyag kávés poharat, földet raktam bele.

3 pohár földet beraktam a mikróba, addig amíg fel nem melegedett.

Miután kihűlt, gabonafélékből készült keveréket (magokat) ültettem mind a 6 pohárba.

Ezután a 3 mikrózott poharat minden nap mikrózott vízzel öntöztem (persze miután a víz kihűlt). A másik hármat kezeletlen vízzel. Mindegyik pohár ugyanannyi magot tartalmazott és ugyanannyi vizet kapott azonos időpontokban.

Mind a hat pohárban kikeltek a magok és egyformán fejlődtek.

2019. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szirty ***** válasza:

[link]


:)

2019. aug. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Melegítsd a napon!

Igaz, hogy az egyik legkárosabb sugárzás, de Svájcban nincs betiltva...

2019. aug. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!