Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért gyártanak / árulnak 4KW...

Róóz Peter kérdése:

Miért gyártanak / árulnak 4KW (16A) -t, vagy ennél is többet fogyasztó háztartási tűzhelyeket, amikor a legtöbb lakásban csak 1 fázis és 16A-es kismegszakító van?

Figyelt kérdés

Mostanában 2 ismerősöm is megkért hogy nézzem már meg mi lehet, mert ha főz, akkor lecsapja a biztit. Van lakatfogóm, csináltam egy hurkot a kismegszakítónál és rámértem. 29-32A megy át, ha minden (sütő és főzőlapok) maxi teljesítményen mennek. Kiderült, hogy eddig nem főztek minden lapon és sütöttek is egyszerre, tehát semmi nem romlott el, csak a rendszer nem bírja a minden megy egyszerre terhelést.

Néztem a neten, van olyan ajánlott összeállítás, amelyben csak a főzőlapok max. teljesítménye 4.6KW.... de sehol nem írja, hogy csak akkor vedd meg, ha van 3 fázisod és a sütőnek van egy másik kiépített vezetéked!! Ez átbacás? Vagy nem?



2019. okt. 13. 08:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"A tűzhely esetében sem papíron, sem a készüléken (címkéken) sem szerepelt a teljesítmény."

Típust vagy linket adj meg légy olyan kedves.

2019. okt. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

#7


Persze, nem így működik, elvileg és szabályosan. De pont ezért írtam le, hogy képzeld el... a valóságban mi történik, amikor már helyzet van. A készüléket megvették, a régit kidobták, ott a (drága) villanyszerelő és a konyha szétszedve. Valaminek történnie kell!! Akkor és ott biztos nem fognak sem hálózatot fejleszteni, sem egy újabb kábelt behúzni (még ha van 3 fázis, még akkor sem) ... pláne, hogy jó esetben ez a behúzás lehet annyi (Ft), mint amennyi az új tűzhely volt.

2019. okt. 13. 10:18
 13/24 A kérdező kommentje:

#10


Izéé ... értelek és egyet is értek, csak képzelj el egy bérelt házat, amiben már volt bérlő és a jelenlegi is (ugyan ezzel a tűzhellyel) már 4 éve bérli. Soha nem volt baj a tűzhellyel és a főzéssel, csak most. Nos, ezek után magyarázd el a nem villanyász tulajnak és bérlőnek, hogy most jött el az idő, hogy banánra is költeni kell. Nehéz!

2019. okt. 13. 10:22
 14/24 A kérdező kommentje:

#11


Hétfőn tudom megnézni ... nem a típus érdekelt, kihívtak 5X átlapoztam a mellékelt füzeteket és eljöttem. ... Most már engem is érdekel ki gyártotta :)

2019. okt. 13. 10:28
 15/24 A kérdező kommentje:

#6


Zzzoli! Szerinted Mo.-i átlag-anyu mikor törődik hasonló beállítási részletekkel ... pláne ha siet, és mikor nem? :), le se néz, csavar egy nagyot a gombokon, hogy gyorsan bemelegedjen, mert mindjárt itt van mindenki ebédre és sehol sem tartok :) .... legalábbis felénk így szokott történni :)

2019. okt. 13. 10:36
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Biztos én vagyok s hülye, de amikor 15 éve megvettem a lakást első folgom volt betakatni a 32 A-es órát és a vezérelt órát, a másik meg a vezetékcsere.


Az elmúlt 15-20 évben új lakást nem építenek 16 A-rel

2019. okt. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Szirty ***** válasza:
56%

"de sehol nem írja, hogy csak akkor vedd meg, ha van 3 fázisod és a sütőnek van egy másik kiépített vezetéked!!"


A kisteherautó mellé se írják oda hogy csak akkor tudsz beállni vele a garázsba ha befér.

Miért? Mert gondolom elég egyértelmű.


Persze árulhatnának 500W-os tűzhelyet is, csak azzal meg nem lehetne főzni. Ez ilyen. Aki majmot vesz, vegyen banánt is!

2019. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Mostanában élből garanciavesztés, ha nincs hivatalosan beszerelve. Akkor pedig külön kábelkolbász jár hozzá. Más kérdés, hogy a kismegszakító nagyobbra cserélése ilyen muzeális rendszereknél teljes újravezetékelés után lehetséges csak.
2019. okt. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

#17


Kicsit nem értek egyet!!

A kisteherautók többségét úgy gyártják (volt szerencsém többel is) h mélygarázsba pl. le- beférjenek. ... valamint autósélménye az embernek már akkor van, ha kimegy az utcára és beszédtéma is. Arról még senkit nem hallottam csevegni, hogy neki aztán hány wattos a tűzhelye, és Ő aztán olyan kábelt húzott be, hogy szinte harapja az ampert :) Szóval azt gondolom, hogy ahogy azt joggal várja el mindenki hogy egy tűzhely méretében passzoljon a vásárolható bútorokhoz, úgy az átlag fogyasztási helyekhez is illeszkedjen, vagy ha nem, akkor azt feltűnően és érthetően jelezzék neki!

2019. okt. 13. 14:56
 20/24 Szirty ***** válasza:
62%

ui.:

A Microsoft reklám hadjárata olyan sikeres volt anno, hogy olyanok is vettek Windows 95-öt, akiknek számítógépük sem volt.

Gondolom nem volt feltüntetve a szoftver dobozán (és a reklám sem hívta fel rá a figyelmet) hogy számítógép szükséges a használatához...

2019. okt. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!