Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A hűtőszekrényünk állandóan...

A hűtőszekrényünk állandóan megy, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Indesit baan 13 hűtőszekrény. Tegnap leolvasztottuk, mert egy ideje eljegesedett a hűtőrész felső része, viszont ma ismét megjelent a "hó". Figyelgettem és azt vettem észre, hogy folyton jár, pedig a legkisebb álláson van a kapcsoló.

Én a hőkapcsolóra gyanakszom. Menthető vagy kuka?



2019. okt. 28. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A válaszodra nemtudom a kérdést,de ha mégis a hűtő csere mellett döntetek,akkor mindenképp inverteres,no frost-os hűtőt vegyetek.
2019. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Deresedés elvileg a külső levegő beáramlása miatt lehetséges, hiszen abból csapódik le a páratartalom.

Ez okozhatja a kompresszor túlmunkáját is.

Ajtószigetelés hibája lehet javítható.

2019. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"folyton jár, pedig a legkisebb álláson van a kapcsoló."

Lehetséges hogy a kapcsolónak van olyan állása, ami nem a lagkisebb fokozatot, hanem valamiféle gyors lehűtést jelent.

Tekerd odébb.

2019. okt. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem az a probléma, kezdetek óta azon az álláson volt, ez a jelenség nemrég kezdődött.
2019. okt. 29. 07:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Volt már ezen az oldalon, aki lámpát rakott a hűtőszekrénybe és sötétben figyelte, melyik résen világít ki.

Magam régebben vékony papírlapot húzgáltam az ajtószigetelésnél.

2019. okt. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vagy hallgatsz a tanácsokra vagy pedig veszel új hűtőt.
2019. okt. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hány éves a hűtőszekrény? Találkoztam már olyan hűtővel, aminek elöregedett a falaiban a szigetelés.

Lehet a szabályzó is hibás, de lehet megritkult benne a gáz.

Lehet kiböktetek az elpárologtatót, valamikor régebben, és szivárog belőle a gáz.

2019. okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tesztelgettem a mai nap egy kicsit.

(5 éves a hűtő)

Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy nagyon hideg benne minden, sosem volt így. A legalacsonyabb álláson van, azaz alig hűt, vagyis alig kellene, de mégis nagyon hideg.

A lámpás módszerrel átnéztem az ajtó körül a gumit, minden oké vele.

A mai nap észrevettem, hogy leállt, valószínűleg a hőkioldó relé, mert már iszonyat meleg volt a kompresszor. Felcsavartam majdnem maxra, kb egy óra múlva indult, majd eltelt pár óra, ami alatt tuti lehült volna arra a hőfokra (hideg is volt eléggé) elcsavartam az állítót kisebb fokozatra, de semmi reakció, dolgozik tovább.

A szüleimnek is ilyen készülék van, kb félig van csavarva, de ha lecsavarom (nem kikapcsolásig), akkor megáll, ez nem, vagyis most már nem.

Ebből csak arra tudok következtetni, hogy az érzékelője mondta fel a szolgálatot, nem érzi, hogy elég hideg van, ezért szerencsétlen a lelkét is kidolgozza, hogy hideg legyen.

Egyébként még délelőtt rendeltem egy másik hűtőt (Samsung RB30J3000SA/EF), remélem az tovább fogja bírni. Bár van a családban egy régi Lehel, azt úgysem fogja felülmúlni egyik sem...

2019. okt. 29. 20:08
 9/11 anonim ***** válasza:

Én voltam az első,látom megfogadtad a tanácsomat.

Nekem Samsung RB37J5215SS/EF hűtő van.


A mostani hogy üzemel?

2019. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az indesit ment a garázsba pót hűtőnek, a samsung kiváló. Érdekes a hangja, valamivel kisebb, mint az indesit volt, de tökéletes.
2019. nov. 26. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!