Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nem müködik a mosogép. Mi...

Nem müködik a mosogép. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Helo. Van egy ELIN WM714BL mosogépem amotorral van valami gubanc. A motornak 2 csatlakozója van, az egyik 3 vezetékkel és egy 2 vezetékkel rendelkezik. Amikor a dugaszok be vannak dugva, és megfordítom a dobot, kissé erősen és kissé ingerlékenyen forog, mint egy kerékpár-dinamó. Ha a háromutas dugaszt kihúzza, könnyebben és egyenletesebben fordul el. Nos arra lennék kiváncsi hogy motorhibárol van szó vagy az elektronikával van valami?

2019. dec. 15. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem! A dobot csak akkor éred el és bírod forgatni ha nyitva van az ajtó, akkor viszont az áramkör meg van szakítva.Semmi köze ahhoz hogy valami csatlakozó ki van húzva vagy össze van dugva.
2019. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a motor ha bevan kötve a dob nehezen forog nemkell hozzá bekapcsolni a gépet kézzel is nehz forgatni,de viszont ha a motorrol leveszem a csatlakozot amiröl kapja az áramot akkor gond nélkül forog
2019. dec. 16. 02:32
 3/8 anonim ***** válasza:

"Semmi köze ahhoz hogy valami csatlakozó ki van húzva vagy össze van dugva."

De van.

3 fázisú dc motorról van szó.

"de viszont ha a motorrol leveszem a csatlakozot amiröl kapja az áramot akkor gond nélkül forog"

Az IGBT modul hibája miatt van, ha az rövidre zárja a motor tekercsét vagy tekercseit, akkor az általad leírt jelenség törvényszerűen jelentkezik.

2019. dec. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szóval az lemaradt, hogy a motor a jelek szerint jó. De a 3 kiveztés közt rá is mérhetsz, azonos értékeket kellene kapnod. Ha nem, akkor motort is kellene cserélni, a panl javításán kívül. Gondolom ha garis lenne, akkor nem itt kérdezősködnél.

Típus alapján a panelról nem találtam semmit, ha tudsz értékelhető minőségű fotókat csinálni róla, az lehet hogy segít. De ha nem értesz hozzá, akkor mindenképpen mással kell megjavíttatni.

2019. dec. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
öszi a tippet.ja meg még annyi hogy ha a mosogépen elinditok egy programot elindul de a dob nem forog,probalámpával megérintettem a motrot és mindenhol világit szoval átüt az áram a motron.
2019. dec. 16. 10:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Oké, szerintem itt véget is ért a javítás. Gondolom ha akartad volna, már elvitted volna szervizbe, fázisceruzával meg nem lehet mosógépet javítani.
2019. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 5

Milyen próbalámpáról is beszélsz? Annak ugyebár két vége van, hová teszed a másikat?

Fázisceruzának egy vége van.

Motortest nem a géptestre megy véletlenül, az meg a védőföldes konnektorba?

Vagy nem földelt a konnektor, de akkor meg átverted magad. A fázisceruzának jelezni is kell, a zavarszűrőkapacitások feszültségosztó hatása miatt.

Továbbá nem az áram üt át, legfeljebb a feszültség, de szerintem benézted azt is.

Ennyi tudással(?) belebarmolni valamibe? Minek?

Lövésed sincs az egészről.

2019. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mármint arra gondoltam előbb, hogy a fázisceruza egyik végével vizsgálsz lényegében, másik végét csak megérinted, hogy egyéb fajtákra ne is térjek ki.

Próbalámpa más fogalom.

2019. dec. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!