Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miből tudnék csinálni trafót/t...

Pintér László kérdése:

Miből tudnék csinálni trafót/transzformátort vagy minek hívjákot egy polisztirol vágóhoz?

Figyelt kérdés

[link] Ehhez kéne, állítólag ilyen adatokkal bír a gyári sztori benne: Pri: 230V/50

Sec: 28,3V/5,3A

PC tápból nem lehetne valahogy? A hungarocell 80 fokon olvad, tegnap a vágódrótot ( cekász megnevezés helytálló? )) rákötöttem egy kínai aksis fúró 18 voltos töltőjéra, ami inkább csak olyan 15-6 voltos, azzal olyan 35-40 fokra melegítette fel, a gyári trafóval 250-350 fokra hevül a cekász. Elég lenne Nekem olyan 100-120 fok is. Megvenném hozzá a gyári trafót is, merrt kb 30 ezer, de ha meglehet oldani, akkor inkább erzt az ingyenest választanám.

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm szépen! De lehetőleg csak az válaszoljon, aki megoldást ír. Tényleg! Próbáljunk csak a kérdésre koncentrálni és olyan választ adni, ami választ ad a kérdésre. :) Ha nem tudod, hogy tápból hogyan lehet, akkor ne írj semmit, ha csak azt nem tudod, hogy másból hogy lehet. Szóval csak a megoldások érdekelnek.



2020. jan. 25. 10:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Tervezek rá majd ilyen vezető/sablon szerűséget. Igazából teljesen véletlenül bukkantam erre a vágóra és ingyen is kaptam, de az egy másik történet és már kicsit álmos vagyok leírni. :D A lényeg annyi, hogy visszaszereztem az aksitöltőmet, rácsíptem és azzal jó volt. Viszont a kérdésem az lenne, hogy ez mennyire káros az akkumulátor töltőnek? Lesz tőle valami baja?
2020. jan. 26. 21:29
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha van az akkutöltőn áram mérő, és nem akad ki a mutatója, akkor nincs gond.
2020. jan. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Egy akkumulátor töltése jobban igénybe veszi.
2020. jan. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Az akksi töltő folyamatosan kiégeti a 10 amperes biztosítékát. Miért?
2020. febr. 16. 21:36
 15/17 anonim ***** válasza:

Ehhez mit szólsz?

[link]


[link]

2020. febr. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szia érdeklődni szeretnék hogyan sikerült végül megoldani. Énis itt akadtam el, hogy mi is hajtsa meg a masinát :)
2021. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Az aksitöltővel sikerült vágni igazából,csak az Nálam mindig lecsapta a biztosítékát. Most majd akarok venni bele trafót valamikor. De akksitöltővel szerintem lehet kísérletezni.
2021. nov. 26. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!