Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vettem egy házat műhellyel. A...

Vettem egy házat műhellyel. A falon 10-16a 42v feliratú aljzatok is vannak, mitre használhatóak ezek?

Figyelt kérdés

#dugalj #42v
2020. febr. 2. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Talán világításra.
2020. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az a műhely egy műszerészé volt aki ilyen aljzatokat alakított ki különböző dolgok működtetésére. ezek átlag felhasználásra semmire sem jók, még nagyon világításra sem kéne ezeket felhasználni. Én egy hozzáértő villanyszerelővel az egészet kiiktatnám és új normális aljzatokat szereltetnék fel amik egy nagyobb teljesítményű barkács gépek is működnek.
2020. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Régi felirat egy dolog, de ha azóta már hiányzik onnan a 42 V-os trafó, akkor semmire.
2020. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sima 230as dugvilla bele sem megy... Van 3fazis, meg 230 is. Ezek az aljzatok a padló közelében vannak... Ez valami régi szabvány lehet.
2020. febr. 2. 13:18
 5/11 A kérdező kommentje:
Gondolom erintesvedelem miatt... De én 42vos szerszámgépet meg nem láttam
2020. febr. 2. 13:19
 6/11 Szirty ***** válasza:
100%

Régen (kb 30 éve) voltak 42V-os szerszámgépek (érintésvédelmi okokból). Szerintem ezek táplálására való. Valahol nyilván meglapul egy szép combos transzformátor is ami ezt előállította.

Valószínűleg nem lesz rá szükséged :)

2020. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én úgy t udom manapság a háromfázisos alljzatot műhelyben lévő bizonyos gépek működtetésére használják.

Egészet nézesd át villanyszerelővel szerintem is.

2020. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elméletben valami kamion hűhely lehetett kb 5 m belmagasság, meg 12m hosszú, 5 széles kb. Középen osszefolyo van ráccsal. Szerintem kamion mosásra használták, a 42 volt (mivel vasutnál vagyok abból az ihlet) nem valami külső tapforrás lehetett kamionok részére? Tehát olyan mint a mozdonyon: segeduzemi műhely csatlakozó... Akku toltesre, vagy akár allofutes uzemeltetesre.. Kamionokon van volt ilyen csáti egyáltalán?
2020. febr. 2. 13:31
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

na pont a segédüzemre gondoltam én is miközben olvastam a válaszokat :D

de hát annak 48 voltnak kellene lennie.

csati minek? a szergejre, meg a bz-re ráakasztjuk az akkutöltőt és meg van oldva.


faternak is van olyan aljzat meg dugvilla ami kisebb mint a mai 230-as szabvány. Ő még abban a korban nőtt fel és akkor tanulta a villanyszerelő szakmát amikor 110V volt a szabvány

A házi barkács műszereit üzemeltette róla... tekercselőgép, akkutöltő. stb.

A szakik már csak ilyenek... ami kell a melóhoz azt kiépítik maguknak. 1000 év múlva meg a tudósok és muzeológusok könyveket írnak majd róla amikor kiássák, hogy ez vajon mi a f.. lehetett :D

2020. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Neked már semmire. Szerelj le mindent és add el egy elektronika csoportban olyannak akinek ér ez valamit.
2020. febr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!