Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vízpumpánál a "minimum startin...

Vízpumpánál a "minimum starting level" mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

Angolul tudom mit jelent, értelmezni nem tudom biztosan. Azt tudom, hogy 20 centi alatt (ez a min. starting level) nem indul el, csak búg, viszont ha elindul és szivattyúzik és lemegy a vízmélység 20 centi alá, akkor mi történik? Abbahagyja?


Tehát a 20 centi csak az elindításához kell, vagy konkrétan a működéséhez is?



2020. máj. 4. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

"... mi történik? Abbahagyja?"

Melyik szivattyú?

2020. máj. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az orosz vibrációs búvárszivattyút a víz hűti, anélkül hamar leég. Fenékre tenni meg eleve nem ajánlott, mert a vibráció felkavarná az üledéket és beszívná:

[link]

Gépi fordítású orosz oldal, azért "beszél" hülyén, de a lényeg érthető.

Az aszinkron motoros szivattyú pörög víz nélkül is, de túl alacsony szintnél levegőt kaphat, hörögni kezd, ráadásul a vízhűtés ennél is be van tervezve, hogy kell neki.

Meg a szimmeringnek is jobb így, noha bírnia kell szárazon is, kérdés meddig.

2020. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Abbahagyja?"

ha van rajra szintkapcsoló akkor igen.

2020. máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A szivattyú típusa: Einhell GC-DP 7835 Szennyvízszivattyú


Kipróbáltam végül, megkezdeni csak akkor kezdi meg, ha megvan a szint, lemegy a szint alá ugyan, de utána megáll és hörög. Utána lekapcsoltuk azonnal.


Viszont maradt egy 5-10 centis vízréteg... azt hogy tudnám kiszedni onnan hatékonyan? Lehetőleg valamilyen géppel? Meríteni sem tudok bele semmit, mert olyan sekély..

2020. máj. 5. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!