Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van értelme lecserélni/új...

Van értelme lecserélni/új klímát szereltetni a régi helyett?

Figyelt kérdés

Ilyen melegebb időkben elég sokat használom, mivel 24 éves vagyok, egyedül lakom és nem vagyok rá allergiás vagy bármi, van hogy egész nap megy (főleg most, hogy itthonról dolgozom).


Kisebb családi ház, azt a 2-3 helyiséget szépen kihűti amiket kell.

A belső része ugye falon van, a kinti pedig a házhoz épített terasz tetején, oda folyik a víz is és onnan csurog le.


Szóval az egész berendezés megvan már 13-16 éves. Egy haverom szerelő, ő időnként ránéz ha valami baja van, feltölti tisztítja vagy bármi.

De már tavaly is mondta, hogy cserélni kéne az egészet, a kinti része tiszta rozsda, hangos, néha valami csörög benne és mostanában elég sok víz folyik ki belőle.


Az h hangos, rozsdás engem nem igazán zavar, olyan helyen van hogy nem igazán látom, csak annyit látok hogy mostanában rengeteg víz van kifolyva.



2020. jún. 28. 15:33
 1/4 anonim válasza:

Ha a szerelő haverod azt mondja (aki ugye ért a klímákhoz),akkor igen,érdemes lecserélni.


Am.milyen márkájú a klíma?

2020. jún. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Ez nagyjából ugyan az a kategória, mintha az autódra mondaná egy szerelő haverod, hogy le kellene cserélni azt, mert már rozsdás és sok a víz alatta. A válasz ugyan az mindkét esetben: ha tartasz attól hogy egyik pillanatról a másikra megadja magát és sok pénzed van és/vagy nem akarsz vele foglalkozni, akkor a csere a legjobb megoldás. Másik opció a megjavítás, mert a klímák is javíthatóak. Nálunk egy szobában egy régi fajta mobil klíma van, 1992-ben gyártották és köszöni szépen, kutya baja.
2020. jún. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg megy, ne cseréld le. Sok víz a páratartalomtól függ. Nekem a műhelyben van 15 éves klima, kondikat kellett benne cserélni, más baja nem volt.
2020. jún. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gabesz147 ***** válasza:
Mint az előttem szólók:-), amíg megy, használd, azzal is nálad van addig a pénz.
2020. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!