Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vadiúj légkondinál miért...

Vadiúj légkondinál miért lehet az, hogy mikor bekapcsolom, néha poshadt, savanyú szagú levegőt fúj?

Figyelt kérdés

Olyankor kikapcsolom pár percre, majd mikor újra beindítom, már szagtalan. Néha van, hogy pár óra működés után, használat közben is egyszer csak ezt a savanyú szagú levegőt fújja. Nemrég lett beszerelve, de pár nap után már érzékeltem ezt. Vettem légkonditisztítót, jól átfújtam vele a lamellákat, illetve kimostam a szűrőt, de mivel tök új, amúgy sem volt rajta szemmel látható szennyeződés.


A klímaszerelőm most nyaral, azért nem őt kérdezem. Lehetséges, hogy valahogy rosszul lett beszerelve? Azt olvastam, ezek a “tünetek” az elszennyeződött, élősködőkkel teli klímáknál van, de egy pár napos készülék tud már az elszennyeződéstől ilyet produkálni? Illetve nálam nem is folyamatos jelenség, hanem időszakos.


Köszi a válaszokat előre is!



2020. aug. 8. 12:13
1 2
 11/13 gabesz147 ***** válasza:

Aha:-).

Frigostar-ból nincs itt most ilyen, csak egy másik tipusból, de a lényeg, hogy ne a gyúlékony hajtógáz vigye be, mint a spray esetében, hanem a pumpálós rendszer, és így talán töményebben is kerül be az anyag.

A Zep Coilex nevű cucc ilyen ezen az érdi, klímás weblapon.

Szerintem egyik se rossz termék. (Valószínűleg mindegyik szerelő más-más fújókálóra esküszik:-).)

A szerelő megvesz egy pumpás flakont, és egy nagyobb kanna utántöltőt, ha jól gondolom, neki így gazdaságos.


Nem egyértelmű számomra, miből tankoltál fel? Feljebb írtad. Ha a spray-ból, azért nem fog ártani az se a klímádnak:-).

Ha nem kapsz, és jó viszonyba vagy a szerelővel kérj tőle, vegye meg neked, és ha arra jár odaadja.

(Én annyira azért nem csinálok nagy ügyet egyelőre ebből, amíg van a régiből. Nálad ez a profi tisztítószer kimarta a koszt, ami lehetett bogár, pók, ezután ha ok, elég egyelőre a kistakarítás is, szerintem. Most jó, ez a lényeg, mindjárt vége a nyári igénybevételnek. Ha évente hívod a klímást, akkor meg főleg ne idegeskedj, majd ő elrendezi.)


[link]

2020. aug. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Pumpás Frigostarból tankoltam fel. :) Mondta a klímásom, hogy hol veszi. Veszprémben a 4M Frigo nevű üzletben, ahova állítólag nem is igazán jár “civil”, csak klímás szakemberek. És nem azért, mert nagyker, kiszolgálnak bárkit.
2020. aug. 18. 13:25
 13/13 gabesz147 ***** válasza:

Ok. Kis és nagyker, ezt írja a lap, ha kell, igénybe tudom venni, köszi.

[link]


(most éppen error-okat ír, felül, aztán eltűnik, de majd helyrehozzák, remélhetőleg.)

2020. aug. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!